Saturday , 16 January 2021

SPORT

SHTUBINA FIRMOS ME VLLAZNIN, AKORD EDHE ME LIKN

Ndriim Shtubina do t jet pjes e Vllaznis edhe pr sezonin e ardhshm futbollistik. Mesfushori shkodran ka firmosur kontratn e re me klubin kuqeblu paraditen e s shtuns dhe m pas, ai bashk me administratorin Neritan Kalamishi kan hedhur firm n kontratn e re q do ta mbaj kt futbollist pjes t Vllaznis edhe pr sezonin 2015- 2016. Mesfushorit 28 …

Lexo me shume

SAMUEL NIKAJ, SHUM PRAN PANKINS S TRBUNIT

Pas largimit t Elvis Plorit nga pankina e Trbunit, nj tjetr shkodran mund ta pasoj at n kt post. Ai sht Samuel Nikaj, trajneri i sapo liensuar me UEFA PRO, i cili n javt e fundit t sezonit q sapo prfundoi drejtoi Mamurrasin. Prvese fjalve q kan qarkulluar pr kt kandidatur, ashtu si edhe e ndonj trajneri tjetr, me Nikajn …

Lexo me shume

KSHILLI BASHKIAK, 100 MILION LEK PR VLLAZNIN

Mbledhja e fundit e Kshillit Bashkiak Shkodr e zhvilluar paraditen e s mrkurs sht shoqruar me nj tjetr miratim fondi pr klubin e futbollit Vllaznia. Bhet fjal pr 75 milion lek t vjetra q jan dhn pr ekipin n mnyr q ai t nis sezonin e ri duke qen se koha deri n mbledhjen e Kshillit t ardhshm sht e …

Lexo me shume

VLLAZNIA, STRVITJA NIS ME SHUM MUNGESA

Vllaznia ka nisur me prgatitjet pr sezonin e ri futbollistik teksa pasditen e s hns ka zhvilluar edhe seancn e par strvitore nn drejtimin e stafit teknik. Ajo q ka rn n sy ka qen mungesa e disa futbollistve. Kshtu prve Dems e Bacit q tashm kan ndrprer kontratn me kuqeblut, ka munguar edhe Hajdari, futbollist t cilit i ka …

Lexo me shume

BELISHA: VLLAZNIA DUHET T SHPEJTOJ N MERKATO

Vllaznia duhet t punoj shpejt n merkato pr t marr lojtart q dshiron dhe jo ato q mbesin pa ekip. Kjo sht deklarata e br pr televizionin Rozafa nga nj ish- futbollist i saj, Amarildo Belisha. Ai ka analizuar situatn aktuale q po kalon skuadra shkodrane, konsideron si shum pozitive disa gjra q kan nisur t bhen mir por q …

Lexo me shume

PLORI JEP DORHEQJEN NGA TRBUNI. IKN TEK KASTRIOTI

Elvis Plori nuk do t jet m trajner I ekipit t Trbunit t Puks. Mund t duket paksa e uditshme pasi n momentin historik t ksaj skuadre, at t ngjitjes pr her t par n Superlig, ai t largohet nga pankina e saj. Realiteti n fakt ky sht. Vet Plori ka br t ditur se arsyeja e dorheqjes ka patur …

Lexo me shume

VLLAZNIA U-13 SHPALLET KAMPIONE E LIGS AMATORE

Vllaznia sht shpallur kampione e Ligs Amatore pr grupmoshn U-13. Ajo ka mundur n finale ekipin e Portos s Shngjinit vetm pas gjuajtjes s penalltive. Rezultati i kohs s rregullt ka qen i barabart 0-0 dhe pr t shpallur fituesin sht dashur gjuajtja e penalltive ku futbollistt e Vllaznis t drejtuar nga trajneri Gjon Kola, kan fituar me rezultatin 3-2 …

Lexo me shume

VLLAZNIA SHPALLET KAMPIONE E SHQIPRIS N ATLETIK

Vllaznia n atletik ka arritur objektivin e rradhs duke u shpallur kampione e Shqipris edhe pr vitin 2015. Ky ka qen verdikti i kampionatit kombtar t zhvilluar pr dy dit me rradh n Tiran dhe n t cilin kan marr pjes sportistt dhe ekipet m t mira t vendit, madje edhe t Kosovs. Megjithat atlett shkodran kan dominuar n shum …

Lexo me shume

STADIUMI, TRIBUNA QENDORE NIS T MARR FORM

Ecuria e punimeve n stadiumin Loro Borii duket e mir teksa tashm ka filluar t dal mbi siprfaqe pjesa e tribuns qendrore. Pasi ka prfunduar kati i nndheshm, ka nisur t marr form edhe kati i par mbi siprfaqe dhe sipr tij, t paktn nga sa thuhet nga punonjs t ktij objekti, do t ndrtohen edhe dy kate t tjer. …

Lexo me shume

MARASHI: ATLETIKA DO JET SRISH KAMPIONE

N datat 9 dhe 10 qershor, n Tiran do t zhvillohet kampionati kombtar I atletiks pr t rritur. N kt kampionat, natyrisht q do t marr pjes me prbrje t plot edhe ekipi I Vllaznis I cili natyrisht q ka objektiva t mdha pr kt kampionat. Duke folur pr televizionin Rozafa, kryetrajneri I ekipit t Vllaznis Albert Marashi ka shprehur …

Lexo me shume