Wednesday , 30 September 2020

SPORT

Dy kosovare, per prove te Vllaznia

Me Vllaznin n strvitje pasditen e s marts jan bashkuar edhe dy futbollist kosovar. Bhet fjal pr nj sulmues dhe nj mesfushor. Sulmuesi sht Ilir Blakori q ka luajtur s fundi me ekipin e Gjilanit ndrsa mesfushori sht Endrit Maloku q ka luajtur me Besn e Pejs. T dy kta futbollist duke filluar nga pasditja e s mrkurs do t …

Lexo me shume

eshtja e Qazim Dervishit shkon ne gjykate

Kur pritej q parketi I pallatit t sportit Qazim Dervishi t hiqej dhe t vihej srish Brenda parametrave normal tashm, ka ndodhur e kundrta. Firma q sht marr me vendosjen e tij ka br vetm heqjen e parketit q ndodhet grumbuj- grumbuj rreth e qark fushs dhe vetm kaq. Punimet, si mund tI shihni edhe nga pamjet, jan ndrprer. Madje, …

Lexo me shume

Soza e Kruja, prane largimit nga Vllaznia

Vllaznia mund t mbes pa sulmues. Kjo ngaq dy lojtart e ktij reparti, uruguajani Sebastian Soza dhe shkodrani Arsid Kruja, mund t largohen nga rradht e saj. Njri mund t firmos n Zvicr dhe tjetri n Arabin Saudite megjithat ende nuk dihet me saktsi nse kto largime do t realizohen apo jo. I pari q ka shfaqur pretendime ka qen …

Lexo me shume

Bardulla, i kenaqur me rikthimin te Vllaznia

Ekipi I Vllaznis sht nisur pasditen e s enjtes drejt Ulqinit pr t zhvilluar atje n periudh 10 ditore strvitore dhe emri m I ri q I sht shtuar kontigjentit t tij sht ai I mesfushorit shkodran Florind Bardulla. Ai kthehet n Shkodr pas nj periudhe 6 mujore aktivizimi me Teutn dhe tashm ka firmosur nj kontrat pr dy vite …

Lexo me shume

Vllaznia drejt UlqiniT. Raineri i kenaqur

Vllaznia n 10 ditt e qndrimit n Ulqin do t punoj vetm n aspektin taktik. Kjo sht deklarata e br nga ana e trajnerit t saj Baldo Raineri, para strvitjes t s enjtes e cila ka qen e fundit n Shkodr. Ai gjithashtu ka br t ditur se nuk ka asnj problem me listn e lojtarve q do t udhtojn …

Lexo me shume

Beqiri: Stervitja ne Ulqin do ndikoje per mire

Vllaznia do t niset pasditen e s enjtes drejt Ulqinit pr t zhvilluar atje pjesn m intensive t prgatitjeve pr gjysmn e dyt t sezonit. Pr kapitenin e saj, Elvin Beqirin, strvitja n kushte komode n bregdetin malazez, do t ndikoj tek paraqitjet e skuadrs n ndeshjet n vijim duke nisur q nga ajo e rradhs me Kuksin. Kapiteni I …

Lexo me shume

Grima: Vllaznia ska probleme financiare

Vllaznia nuk ka probleme financiare sepse Bordi I saj Mbikqyrs ka premtuar se do t bj m t mirn pr kt shtje. Kjo sht deklarata e br pr mediat nga drejtori sportiv I klubit shkodran Armir Grima. Ai ka folur gjithashtu edhe pr mundsin e ndrhyrjes n merkato duke theksuar se po bhet m e mira e mundshme pr t …

Lexo me shume

Zyrtare: Ridvan Kulli, trajneri i Beselidhjes

Tashm nuk ka m dilema. Trajneri I ri I skuadrs s Beslidhjes t Lezhs do t jet Ridvan Kulli. Presidenti I ekipit Gjok Ndoka e ka zgjedhur m n fund njeriun q do t pasonte Sinan Bardhin n drejtimin e ksaj skuadre. Kandidatura e Kullit ka qen m e forta ndr emrat q u prfoln si kandidat t mundshm pr …

Lexo me shume

Vllaznia pretendente edhe per Kupen

Vllaznia n futboll pr femra do t krkoj fitoren e Kups s Shqipris edhe pr kt sezon. Ky aktivitet ka hyr n fazn finale t tij, faz n t ciln kan dal edhe ekipet e Kuksit dhe Kinostudios. Vllaznia n turin gjysmfinal ka mundur 3-0 ekipin e Shkndis s Durrsit, Kuksi ka mundur 2-0 Juban Danjn ndrsa Kinostudio ka fituar …

Lexo me shume

Gjokovi, gati kthimi tek Vllaznia

Fillimi I vitit 2015 duket se do t sjell nj lajm t mir pr Vllaznin n basketboll pr meshkuj. Pas lajmit jo shum t mir t ardhur n fundin e vitit 2014 pr largimin e sllovenit Sarajlija, duket se vendin e tij do ta zr nj tjetr sportist cilsor. Bhet fjal pr basketbollistin slloven Nikolla Gjokovi I cili ka qen …

Lexo me shume