Wednesday , 30 September 2020

SPORT

2014-a, mbyllet viti i problemeve per Vllaznine

Viti q po mbyllet ka qen nga m t vshtirt pr Vllaznin e gjith ktyre viteve t fundit. Kan qen 365 dite n t cilat m shum sht dgjuar fjala mbijetes dhe problem ndrsa m pak fjalt sukses dhe fitore. Gjysma e par e ktij viti sidomos ka patur problemet m t mdha. Aq sa t gjith menduan se Vllaznia …

Lexo me shume

Vllaznia, stervitjen dimerore ne Ulqin

Ekipi i Vllaznis n futboll, strvitjet dimrore do ti zhvilloj n qytetin bregdetar t Ulqinit n Mal t Zi. Kjo sht vendosur pas inspektimit q administratori i klubit Neritan Kalamishi dhe drejtori sportiv Armir Grima, i kan br dje ktij qyteti. Objektivi i tyre ka qen pr t par nga afr kushtet q ofronte hoteleria dhe kryesisht terrenet sportive. N …

Lexo me shume

Ekipi u-13 i Akademise Vllaznia, ne vend te pare

Nj tjetr ekip I Akademis Vllaznia q po spikat n kampionatin e ktij viti sht edhe ai I U-13 q drejtohet nga trajneri Amarildo Belisha. Ai e ka mbyllur fazn e par t kampionatit n vendin e par megjithat vet trajneri n nj prononcim pr televizionin Rozafa, ka thn se objektivi kryesor I tij sht t nxjerr element cilsor t …

Lexo me shume

Nikaj: Futbollistet te perkushtuar ne stervitje

Strvitja e Vllaznis vazhdon t zhvillohet e plot me pjesmarrjen e t gjith futbollistve me prjashtim t Tafilit q sht me leje nga ana e drejtuesve t klubit. Ajo drejtohet nga ana e trajnerit Samuel Nikaj I cili vlerson prkushtimin e sportistve pr t zhvilluar ashtu si duhet programin strvitor t ln nga ana e trajnerit Raineri. Vet Nikaj e …

Lexo me shume

Belisha: Privilegj te punoja me Ranierin!

Do t ishte nj privilegj t punoja prkrah Rainerit dhe pr m tepr n stolin drejtues t Vllaznis. Kjo sht deklarata e br sot nga emri I prfolur pr t qen krahu I djatht I trajnerit aktual t kuqebluve, pikrisht Amarildo Belisha. N fakt ka dit q flitet pr nj shtje t till dhe ndonse ende nuk ka gj konkrete, …

Lexo me shume

Vllaznia, stervitjen dimerore ne Ulqin

Ekipi I Vllaznis po vazhdon procesin strvitor ndonse dita festash dhe kt gj do ta bj deri m 31 dhjetor. N dispozicion t trajnerit Samuel Nikaj q po drejton strvitjen gjat ksaj periudhe, jan t gjith futbollistt shkodran. Pas ndrrimit t viteve, futbollistt kuqeblu do t ken katr dit pushime pr tiu rikthyer srish strvitjes m dat 5 janar. Vetm …

Lexo me shume

De Biazi ne Loro Borii por spershendet Vllaznine

Trajneri I kombtares shqiptare t futbollit Xhani De Biazi pasditen e s shtuns ka qen I pranishm n stadiumin Loro Borii pr t ndjekur ndeshjen Vllaznia- Sknderbeu dhe pr t evidentuar futbollistt q mund t jen pjes e kombtares shqiptare n t ardhmen. Ai ka dhn nj prononcim edhe pr mediat duke shpjeguar motivacionin e ardhjes s tij n Shkodr. …

Lexo me shume

Vllaznia fiton kupen e Shqiperise ne Basketboll

Vllaznia n basketboll pr meshkuj sht shpallur fituese e Kupss Republiks edhe pr vitin 2014. Ajo ka mundur pasditen e djeshmen finale ekipin Kamza Basket me rezultatin 75-63 duke u shpallurfituese e Kups pr t dytin vit me rradh. N gjysmfinaleshkodrant kishin fituar ndaj Partizanit n shifrat 67-54 ndrsan takimin tjetr, Kamza Basket ka shkaktuar suprizn duke fituar87-84 me Tirann …

Lexo me shume

Ranieri: Ndaj Skenderbeut 12 luane!

Pavarsisht se korart e nnvlersojn Vllaznin, trajneri Baldo Raineri mendon se skuadra e tij do t krkoj fitoren edhe ndaj skuadrs kampione n fuqi. Kt deklarat ai e ka br n konferencn e sotme pr shtyp, nj dit para ndeshjes s rradhs. Italiani I pankins shkodrane I ka kushtuar trajnerit kundrshtar, Mirel Joss dhe futbollistve t tij se pasditen e …

Lexo me shume

Mberrijne kater oferta per trajnerin Raineri

Puna e mir q po bn tek Vllaznia e ka vn n qendr t vmendjes trajnerin e ksaj skuadre Baldo Raineri. Ai u ka br prshtypje edhe disa ekipeve t tjera pr mnyrn si po punon me kt skuadr dhe sidomos pr fitoret e fundit t arritura. Burime pran tij bjn t ditur se vetm ditt e fundit ai ka …

Lexo me shume