Thursday , 25 February 2021

SPORT

De Biazi ne Loro Borii por spershendet Vllaznine

Trajneri I kombtares shqiptare t futbollit Xhani De Biazi pasditen e s shtuns ka qen I pranishm n stadiumin Loro Borii pr t ndjekur ndeshjen Vllaznia- Sknderbeu dhe pr t evidentuar futbollistt q mund t jen pjes e kombtares shqiptare n t ardhmen. Ai ka dhn nj prononcim edhe pr mediat duke shpjeguar motivacionin e ardhjes s tij n Shkodr. …

Lexo me shume

Vllaznia fiton kupen e Shqiperise ne Basketboll

Vllaznia n basketboll pr meshkuj sht shpallur fituese e Kupss Republiks edhe pr vitin 2014. Ajo ka mundur pasditen e djeshmen finale ekipin Kamza Basket me rezultatin 75-63 duke u shpallurfituese e Kups pr t dytin vit me rradh. N gjysmfinaleshkodrant kishin fituar ndaj Partizanit n shifrat 67-54 ndrsan takimin tjetr, Kamza Basket ka shkaktuar suprizn duke fituar87-84 me Tirann …

Lexo me shume

Ranieri: Ndaj Skenderbeut 12 luane!

Pavarsisht se korart e nnvlersojn Vllaznin, trajneri Baldo Raineri mendon se skuadra e tij do t krkoj fitoren edhe ndaj skuadrs kampione n fuqi. Kt deklarat ai e ka br n konferencn e sotme pr shtyp, nj dit para ndeshjes s rradhs. Italiani I pankins shkodrane I ka kushtuar trajnerit kundrshtar, Mirel Joss dhe futbollistve t tij se pasditen e …

Lexo me shume

Mberrijne kater oferta per trajnerin Raineri

Puna e mir q po bn tek Vllaznia e ka vn n qendr t vmendjes trajnerin e ksaj skuadre Baldo Raineri. Ai u ka br prshtypje edhe disa ekipeve t tjera pr mnyrn si po punon me kt skuadr dhe sidomos pr fitoret e fundit t arritura. Burime pran tij bjn t ditur se vetm ditt e fundit ai ka …

Lexo me shume

Festa kuqeblu n Shkodr. Kjo sht Vllaznia e djemve t rinj

Vllaznia sot ka fituar jo thjesht nj ndeshje futbolli, pavarsisht se ndaj skuadrs m t fort t kampionatit. Ajo n pamje t par ka krijuar prshtypjen e nj feste t madhe, njlloj sikur t kishte fituar ndonj trofe. Pr rrjedhoj, e till sht zhvilluar festa n Shkodr. Tre autobuzt me tifoz q kishin qen n Qemal Stafa, kan pritur edhe …

Lexo me shume

Vllaznia “likuojdon” edhe Partizanin ne “Qemal Stafa”

Ekipi i Vllaznis pasditen e s mrkurs ka zhvilluar ndeshje kundr ekipit t Partizanit. Formacioni q trajneri Ranjeri ka hedhur n fush sht Selimaj, Gocaj, Beqiri, Sykaj, Boci, Tafili, Krymi, Dema, Shtubina, Kalaja dhe Sosa. Ekipi q n minutat e para ka sulmuar dhe ka qn n fillim t golit. Ka qn Tafili ai q ka zhbllokuar rezultatitn n minuten …

Lexo me shume

Raineri: Kerkojme fitoren edhe me Partizanin

Objektivi I Vllaznis edhe pr ndeshjen e rradhs, at q do t luaj pasditen e s mrkurs ndaj Partizanit do t jet srish fitorja. Nj dika e till duket disi e pamundur ngaq luhet nga skuadrs m t mir t kampionatit dhe pr m tepr ndeshja do t luhet n Tiran. Por trajneri I skuadrs shkodrane Baldo Raineri mendon t …

Lexo me shume

Parketi i Qazim Dervishit do shtrohet serish

shtja e parketit t pallatit t sportit Qazim Dervishi prej m tepr se tre muajsh sht br objekt I shum debateve, diskutimeve dhe kronika televizive dhe shkrimeve n gazeta. arja e herpashershme e parketit ka alarmuar drejtuesit e klubit shumsportsh por edhe trajnert dhe sportistt e ekipeve t lojrave me dor pasi kan dshtuar jo pak seanca strvitore. Por ndrkoh …

Lexo me shume

Nis rreshqitja e ekipit te Beselidhjes!

Beselidhja ka pesuar nje tjeter humbje duke u mundur ne transferte nga burreli me rezultatin 2 me 1. Megjithese kane kaluar te paret ne avantazh me nje supergol te hoxhes,lezhjanet nuk kane mundur qe te mbajne fitoren duke dale pa pike nga burreli. Goli i shpejte i beselidhjes qe ne minuten 3 hodhi sinjale se lezhjanet do te merrnin 3 …

Lexo me shume

4 fitore rradhazi, Vllaznia mposht edhe Lain

Vllaznia ka fituar n limitin e ndeshjes ndaj Lait me golin e shnuar nga Elvin Beqiri. Ka qen minuta e 91-t e ndeshjes kur pas nj goditje dnimi, kapiteni kuqeblu ka krcyer sakt me kok duke e drguar topin n rrjet. Nj entuziasm I ligjshm I t gjithve n stadiumin Loro Borii, n veanti I trajnerit Baldo Raineri q ka …

Lexo me shume