Breaking News

SPORT

SHQIPËRIA, ME NDRYSHIME NDAJ ISLANDËS

Ndryshime në formacion për atë që Edi Reja e ka cilësuar si ndeshjen më deçizive të Shqipërisë në fushatën eliminatore të Euro 2020. Trajneri i kombëtares doli në konferencën zyrtare për mediat përpara sfidës kundër Islandës, duke konfirmuar lënien jashtë ekipit titullar të kapitenit, Mërgim Mavraj.“Ta sqarojmë këtë aspekt. Skema 3-5-2 nuk është vetëm mbrojtës, ne mundohemi të mbrojmë duke …

Lexo me shume

MALOTA: VLLAZNIA SYNON PIKË NË ÇDO NDESHJE

Miqësorja e djeshme ndaj Veleçikut I ka vlejtur jo pak ekipit shkodran I cili tashmë do të fillojë të mendojë për sfidën e rradhës, atë ndaj Teutës. Për mediat ka folur mbrojtësi I Vllaznisë Renato Malota I cili mendon se me përforcimet e bëra Vllaznia tashmë është më e fortë dhe ajo do të tentojë të marrë pikë në çdo …

Lexo me shume

VLLAZNIA FITON 2 – 0 MIQËSOREN NDAJ VELEÇIKUT

Me fitoren 2-0 për Vllazninë është mbyllur ndeshja miqësore e luajtur përballë ekipit të Veleçikut pasditen e së shtunës në fushën e kompleksit sportiv “Zmijani”. Një ndeshje e zhvilluar për të mbushur boshllëkun e krijuar nga ndërprerja e kampionatit për shkak të ndeshjeve të kombëtares shqiptare dhe që është ndjekur me interes nga tifozëritë e të dy ekipeve. Trajneri I …

Lexo me shume

VELEÇIKU AFRIME, POR EDHE LARGIME LOJTARËSH

Kampionati I kategorise se pare starton te shtunen e ardhshme dhe ekipet pjesmarrese te tij jane ne pritje te hedhjes se shortit, gje qe mendohet te ndodhe diten e hene. Por sakaq ekipet po u japin doren e fundit pergatitjeve teksa kane marre formen e duhur dhe jane bere gati per startin e tij teksa mezi presin te luajne ndeshjet …

Lexo me shume

BASKETBOLL/ 6 SPORTISTE LARGOHEN NGA VLLAZNIA

Shpresat ishin të mëdha që në sezonin e ri Vllaznia e basketbollit të femrave të ishte jo vetëm pretendente për të qenë në mes katër ekipeve më të mira të kampionatit por edhe për të pretenduar më shumë. Por kjo vëshirë të ndodhë. Ditët e fundit shumë plane të trajneri Bledar Gjeçaj janë prishur. Kjo sepse në mënyrë disi të …

Lexo me shume

PËRCILLET PËR NË BANESËN E FUNDIT KAMPIONI MIRASH VUKSANI

Shkodra i ka dhënë mesditën e së premtes lamtumirën e fundit legjendës së sportit të mundjes Mirash Vuksani. Kampioni i padiskutueshëm i mundjes shqiptare në vitet ’60-’70 është ndarë nga jeta një ditë më parë në moshën 84 vjeçare dhe për ta përcjellë për në banesën e fundit kanë qenë të pranishëm edhe shumë kolegë të tij, të cilët në …

Lexo me shume

VLLAZNIA MIQËSORE ME VELEÇIKUN PARA TEUTËS

Vllaznia do të luajë pasditen e së shtunës një tjetër miqësore. Këtë herë ajo do të ndeshet me ekipin e Veleçikut të Koplikut dhe takimi do të luhet në orën 17.00 në fushën e kompleksit sportiv “Zmijani”. Kjo miqësore do t’i shërbejë stafit teknik të kuqebluve për të parë edhe njëherë tjetër gjendjen e ekipit, formën e disa lojtarëve që …

Lexo me shume

NDAHET NGA JETA LEGJENDA E MUNDJES MIRASH VUKSANI

Sporti shkodran dhe ai shqiptar kanë humbur mëngjesin e sotëm një prej legjendave të mundjes, pikërisht Mirash Vuksanin. Kollosi I tapetit, është ndarë nga jeta në moshën 84 vjeçare duke lënë padiskutim pas një karrierë të suksesshme. Dhe jo vetëm kaq, por edhe imazhin e një njeriu të rrallë. Mirash Vuksan ka lindur në vitin 1935 dhe me mundjen në …

Lexo me shume

4 NDESHJE PA TIFOZË, VLLAZNIA APELON DËNIMIN E KOMISIONIT TË DISIPLINËS

Hedhja nga tifozët shkodranë e shisheve plastike dhe e sendeve të tjera të forta, çka sollën edhe ndërprerjen disa herë të ndeshjes Vllaznia- Tirana, është dënuar me zhvillimin e katër ndeshjeve pa spektatorë në stadiumin “Loro Boriçi”. Një dënim I rëndë, kur ke parasysh se incidente të tilla kanë ndodhur edhe në ndeshje të tjera të kampionatit shqiptar, por nuk …

Lexo me shume

VOLEJBOLL/ HIDHET SHORTI, VLLAZNIA FEMRA E NIS ME TIRANËN

Federata Shqiptare e Volejbollit ka hedhur ditën e djeshme shortin e kampionateve të meshkujve dhe femrave, kampionate këto që do të nisin në fund të shtatorit dhe në fillim të tetorit. Këtë edicion, pjesmarrs në kampionatin e meshkujve do të jenë 9 skuadra e pikërisht Vllaznia, Teuta, Erzeni, Partizani, Skënderbeu, Studenti, Farka Volley, Elbasani dhe Tirana. Vllaznia do ta ketë …

Lexo me shume