Tuesday , 17 October 2017

SPORT

PUNIMET NE PISTEN E TARTANIT NE “LORO BORIÇI”

Me shtrimin e pistës me tartan në Stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës, duke bërë që tashmë të përfundoin plotësisht edhe punimet në këtë impiant sportive. Për ish- atletin shkodran Arben Parmeza shtrimi me tartan bënë të mundur edhe zhvillimin e garave kombëtare dhe ndërkombëtare. Ndeshjet kualifikuese të Shqipërisë dhe të Kosovës që do mbahen pas pak ditësh do shtyjnë afatin e …

Lexo me shume

VLLAZNIA “KALENDAR FERRI”, 4 NDESHJE NË 12 DITË

Kjo javë nuk do të ketë ndeshje të kampionateve të futbollit të Superligës dhe të kategorisë së parë për shkak të ndeshjeve që kombëtarja shqiptare e futbollit do të luajë ndaj Spanjës dhe Italisë. Duke mos patur ndeshje ekipin i Vllaznisë natyrisht që është fokusuar tek stërvitja dhe rikuperimi i disa lojtarëve që kanë patur probleme me dëmtimet por kjo …

Lexo me shume

SHTYHET SËRISH NISJA E KAMPIONATEVE TË BASKETBOLLIT

Kampionatet kombëtare të basketbollit nuk do të nisin as këtë të shtunë, më 6 tetor, siç ishte planifikuar më parë. Arsyeja është se Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Basketbollit ende nuk është mbledhur për të vënë pikat mbi “i” për skuadrat pjesmarrëse të këtyre kampionateve apo gjëra të tjera që kanë të bëjnë me funksionimin e kësaj federate. Në …

Lexo me shume

SPECIALISTËT: VLLAZNISË DUHET T’I JAPIM EDHE PAK KOHË

Oshilacionet e treguara nga Vllaznia në javët e para të kampionatit janë të pranueshme dhe prandaj gjërat nuk duhen dramazituar. Për rrjedhojë, futbollistëve dhe stafit teknik u duhen dhënë më shumë kohë në dispozicion si dhe mbështetje sepse skuadra i ka mundësitë për t’u ngjitur më lart në renditje. Ky ka qenë mendimi i specialistëve të futbollit të cilët kanë …

Lexo me shume

TARTANI I STADIUMIT, PROÇESI I SHTRIMIT MBYLLET PËR 10 DITË

Procesi ka nisur dhe po ecën mirë. Firma që ka fituar tenderin për kryerjen e këtij procesi, është ndihmuar edhe nga koha e mirë që ka mbajtur gjatë këtyre ditëve dhe mendon që ta mbyll shpejt shtrimin e plotë të tartanit. Me shtrimin e tartanit, “Loro Boriçi” merr përmasat e një stadiumi olimpik dhe kjo do të thotë se tani …

Lexo me shume

UEFA VENDOS: ANKIMIMI I VLLAZNIA- FEMRA, I PAVEND

Vendimi i shumëpritur nga Komisioni Disiplinor i UEFA-s në lidhje me reklamimin e ekipit Vllaznia- femra për aktivizimin e një lojtareje të pafederuar nga PAOK i Selanikut, më në fund ka mbërritur. Sigurisht që një vendim i tillë pritej me interes sepse ne baze te te gjitha rregulloreve, mendohej se do te vinte ndëshkimi i ekipit grek për parregullsi në …

Lexo me shume

AKADEMIA VLLAZNIA, DY FITORE NGA 4-0 NDAJ EKIPEVE TË LAÇIT

Ndryshe nga ekipi I parë I Vllaznisë që ëshët mundur në Laç, ekipet e Akademisë Vllaznia jo vetëm që kanë fituar ndaj ekipeve respektive të klubit laçian por madje edhe me shifra të thella. Si ekipi U-17 ashtu edhe ai U-19 kanë fituar ndaj bashkëmoshatarëve edhe me shifra të thella. Si ekipi U-17 ashtu edhe ai U-19, kanë fituar secili …

Lexo me shume

VOLEJBOLL, VLLAZNIA KËTË HERË ZHGËNJEN NDAJ PARTIZANIT

Vetëm pak ditë më parë volejbollistët e Vllaznisë do të fitonin në finalen e kupës ndaj Partizanit brenda në Tiranë dhe do t’i merrnin trofeu kësaj skuadre, por pasditen e së shtunës ndodhi tjetër gjë. Në ndeshjen e javës së parë të kampionatit, atë të luajtur në “Qazim Dervishi” të Shkodrës, kanë qenë volejbollistët e skuadrës së kuqe që kanë …

Lexo me shume

CUNGU: E PAFALSHME, NUK DIMË TË SHËNOJMË DHE FALIM GOLA

Trajneri i Vllaznisë, Armando Cungu, është shfaqur mjaft i zhgënjyer pas humbjes kundër Laçit. Një paraqitje jo e keqe, ose më saktë shumë e mirë sipas Cungut, por shënimi i golit dhe gabimet në mbrojtje janë probleme madhore për Vllazninë. “Nuk jam dakord që Laçi dominoi, por është çështje perceptimi. Po vuajmë për të çuar topin në rrjetë, kjo u …

Lexo me shume

MPOSHTET EDHE VLLAZNIA B, DYCA I JEP FITOREN KASTRIOTIT

Një gol i shënuar nga Denis Dyca në minutën e 85-të i ka dhënë tre pikët ekipit të Kastriotit të Krujës. Ndeshja e zhvilluar në fushën sportive “Reshit Rusi” përfundoi me fitoren e krutanëve me rezultatin e ngushtë 0 – 1. Kjo falë golit të shënuar nga sulmuesi shkodran, Dyca, që ka qenë një rrezik serioz për kuqeblutë përgjatë gjithë …

Lexo me shume
Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin