Friday , 19 January 2018

SPORT

VLLAZNIA ENDE ASNJË AKORD ME EDON HASANIN

Pavarësisht zërave për një akord të arritur në mes drejtuesve të Vllaznisë dhe mesfushorit Edon Hasani, në realitet duket se kjo nuk ështe e përfunduar. Në rrjete sociale paraditen e së hënës është shkruar për një çështje të mbyllur por burime pranë klubit shkodran nuk e konfirmojnë një gjë të tillë. Kjo gjë nuk do të thotë se nuk mund …

Lexo me shume

ANTON QAFARENA FIRMOS ZYRTARISHT ME GJERMANËT E TV BUHL

Anton Qafarena është zyrtarisht tashmë pjesë e ekipit gjerman TV Buhl. Volejbollisti shkodran ka firmosur kontratën me ekipin e tij të ri dhe shumë shpejt do të nisë stërvitjen me të. Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi gjerman i cili përveçse i ka uruar mirëseardhjen, e ka siguruar se Buhl do të jetë shtëpia e tij e dytë. Natyrisht që …

Lexo me shume

KALAJA MBETET TEK VLLAZNIA, PRITET EDHE HASANI

Nga Vllaznia nuk do të ketë asnjë largim të futbollistëve që kanë qenë kontigjent I saj në sezonin e kaluar. Edhe për mesfushorin Kalaja që kishte dyshime ngaqë I kishte përfunduar kontrata, çështja e largimit është mbyllur. Ai ka rënë dakord me drejtuesit e klubit për të rinovuar edhe për sezonin e ardhshëm dhe për këtë arsye, që nga pasditja …

Lexo me shume

CUNGU: DO BËJMË MERKATO TË KUJDESSHME, PRESIM 3-4 LOJTARË

Para seancës së parë stërvitore të Vllaznisë, ka folur për mediat trajneri I Vllaznisë Armando Cungu. Sipas tij, skuadra është disi vonë me përgatitjet megjithatë gjatë kësaj periudhe do të bëhet më e mira e mundshme për të kapur formën sa më shpejt. Po ashtu, numri 1 I pankinës shkodrane ka folur edhe për merkaton teksa ka deklaruar se janë …

Lexo me shume

VLLAZNIA NIS STËRVITJEN PA HAJDARIN, DIBRËN E ERKOÇEVIQ

Pas gati 6 javësh pushim, kuqeblutë e Vllaznisë I janë rikthyer sërish stërvitjeve. Pasditen e së premtes, ekipi shkodran ka zhvilluar të parën seancë. Ajo është zhvilluar në fushën sportive “Reshit Rusi” dhe të pranishëm kanë qenë edhe dy drejturesit e klubit, administratori Astrit Gjyrezi dhe drejtori sportiv Eugent Zeka. Të pranishëm në këtë seancë kanë qenë 22 futbollistë. Interesant …

Lexo me shume

VLLAZNIA DO NIS STËRVITJEN VETËM ME SHKODRANË

Pas analizës së zhvilluar ditën e enjte në Bashkinë Shkodër me të gjithë drejtuesit e klubit, ekipi i Vllaznisë pritet të fillojë stërvitjen. Ajo do të nisë fillimisht me të gjithë futbollistët shkodranë dhe në ditët në vijim pastaj mund të ketë zhvillime të tjera sa i takon futbollistëve me të cilët drejtuesit kuqeblu kanë nisur kontaktet. Kjo është bërë …

Lexo me shume

ANALIZA 5 ORËSHE E VLLAZNISË SJELL OPTIMIZËM

Plot pesë orë ka zgjatur analiza e Vllaznisë, zhvilluar në zyrën e kryebashkiakes Ademi paraditen e së enjtes. Në të ka marrë pjesë edhe kryetari I këshillit Bashkiak, anëtarët e komisionit të sportit, ato të Këshillit Mbikëqyrës, administrata e klubit dhe trajneri Cungu. Nuk kanë munguar diskutimet, analizat, madje edhe polemikat për tema të caktuar. Për mediat, pas përfundimit të …

Lexo me shume

SAMUEL NIKAJ SHUMË PRANË PANKINËS SË KASTRIOTIT

Pas largimit nga Flamurtari i Prishtinës, trajneri shkodran Samuel Nikaj shumë shpejt mund të marrë drejtimin e një tjetër ekipi. Bëhet fjalë për Kastriotin e Krujës. Bisedimet me drejtuesit e këtij klubi kanë avancuar dhe shumë shpejt pritet të hidhet firma në kontratë. Lajmin e ka bërë të ditur në prononcimin e tij për televizionin Rozafa vetë Nikaj. Nikaj ngjiti …

Lexo me shume

VLLAZNIA- FEMRA NË MERKATO EDHE PËR NJË PORTIERE CILËSORE

Ekipi i futbollit të femrave të Vllaznisë ka nisur fazën përgatitore në prag ndeshjeve të Ligës së Kampioneve. Vajzat kuqeblu gjatë kësaj periudhe nën drejtimin e trajnerit Nikolin Leka I kanë kushtuar rëndësi mbajtjes së formës fizike ndërkohë që vetëm pas një jave apo 10 ditësh do të nisë faza më intensive e përgatitjeve me nga dy séanca në javë. …

Lexo me shume

KAMPIONATI NIS MË 9 SHTATOR, TEK VLLAZNIA GATI TË NISË PUNA

Vendimi i Federatës Shqiptare të Futbollit për nisjen e kampionatit për më 9 shtator është pritur mirë tek Vllaznia. Fakti që tek kuqeblutë nuk ka nisur ende stërvitja, nuk përbën ndonjë problem sepse koha për nisjen e përgatitjeve është e mjaftueshme. Asnjë ekip i Superligës shqiptare përveç atyre që marrin pjesë në Kupat e Europës nuk ka nisur stërvitjen dhe …

Lexo me shume