Monday , 16 September 2019

SPORT

BASKETBOLL, VLLAZNIA TË DIELËN MIQËSORE NË ULQIN

Pushimi i kampionatit do t’i shërbejë të gjithë ekipeve të basketbollit për t’u bërë gati për fazën e dytë të tij dhe më së shumti, tek Vllaznia një periudhë e tillë konsiderohet shumë e rëndësishme. Ardhja e shumë lojtarëve së fundi por edhe e të tjerëve që do vijnë për provë, e bën të domosdoshme zhvillimin e disa ndeshje miqësore …

Lexo me shume

RUMUNI IGNAT MUNGON SËRISH, NË DYSHIM RIKTHIMI

Ditët e fundit u krijua përshtypja se shqetësimi kryesor për drejtuesit e Vllaznisë ishte mbajtja e mbrojtësit lezhjan Renato Malota për të cilin kishin shfaqur interes si Kamza ashtu edhe Skënderbeu. Po ndërsa ai I është bashkuar ekipit në stërvitje, për kuqeblutë ka dalë në skenë një tjetër problem. Mbrojtësi tjetër, rumunin Dan Ignat ende nuk është bashkuar me ekipin …

Lexo me shume

GRUMBULLOHEN KOMBËTARET E MOSHAVE, VETËM 1 NGA VLLAZNIA

Paraditen e së hënës në ambjentet e Federatës Shqiptare të Futbollit, trajner i kombëtares U19 Nevil Dede dhe ai i kombëtares U17- shkodrani Elvin Beqiri, kanë dalë në një konferencë për shtyp ku kanë folur për ndeshjet e rradhës të ekipeve të tyre. Njëkohësisht kanë publikuar edhe listat e lojtarëve që kanë ftuar për këto takime. Ajo që bie në …

Lexo me shume

MBROJTËSI MALOTA BASHKOHET ME VLLAZNINË NË STËRVITJE

Ashtu siç premtoi trajneri Lika dy ditë më parë në prononcimin e tij, mbrojtësi Renato Malota i është bashkuar ekipit të Vllaznisë ditën e sotme në stërvitje. Pavarësisht zhurmës së krijuar rreth tij, shtatëlarti lezhjan duket se do të vazhdojë të jetë pjesë e kuqeblu deri në fund të sezonit, për të respektuar kështu kontratën që ka me ta. Por, …

Lexo me shume

MALOTA “BLINDOHET” NË SHKODËR, PRITEN LOJTARË TË TJERË

E ndërsa përgatitjet e ekipit të Vllaznisë do të zhvillohen në Shkodër, tek Vllaznia po vijon puna për përforcimin e skuadrës me lojtarë të tjerë. Pikësëpari pritet që nga e hëna ekipi të jetë i plotë në stërvitje sepse me të mendohet të bashkohet edhe mbrojtësi Malota për të cilin po flitet shumë këto ditë. Klubi shkodran përmes drejtorit sportiv …

Lexo me shume

VLLAZNIA FAZËN PËRGATITORE DO TA ZHVILLOJË NË SHKODËR

U përfol se mund ta zhvillonte në Mal të Zi fazën përgatitore të dimrit, por duket se planet kanë ndryshuar dhe Vllaznia do të qëndrojë në Shkodër. Ka qenë trajneri Hasan Lika ai që në një prononcim për mediat ka folur në lidhje me këtë çështje teksa ka thënë se është një fazë e ndërmjetme dhe do të ketë një …

Lexo me shume

HALILI: DO VIJNË TË TJERË BASKETBOLLISTË TEK VLLAZNIA

Tek Vllaznia e basketbollit kanë firmosur së fundi edhe dy amerikanët Hoëard dhe Bradford ndërkohë që ka ardhur për provë edhe një tjetër amerikanë, Leo Xhon Svete. Përpjekjet e drejtuesve të ekipit po vazhdojnë madje për të sjellë të tjerë lojtarë cilësorë dhe drejtori teknik Altin Halili në një prononcim për mediat është shprehur se ekipi me ndryshimet e fundit …

Lexo me shume

TRAJNERI LIKA: ASNJË FUTBOLLIST ME KONTRATË S’LARGOHET

Pavarësisht zërave që kanë qarkulluar së fundmi për largimin e mbrojtësit Malota drejt Kamzës apo dhe të ndonjë futbollisti tjetër, nga Vllaznia nuk do të largohet asnjë lojtar që është nën kontratë. Kjo është deklarata e bërë ditën e sotme nga trajneri Hasan Lika në një prononcim të dhënë për mediat.I pyetur në lidhje me përforcimet, trajneri Lika shpreh sërish …

Lexo me shume

PAULIN NDOJA RIKTHEHET SËRISH TEK VLLAZNIA

Pas një shkëputje të shkurtër disamujore, legjenda e portës shkodrane Paulin Ndoja është rikthyer sërish të jetë pjesë e strukturave të Klubit të Futbollit Vllaznia. Ky i fundit ditën e sotme ka bërë të ditur se ish-portieri i njohur i saj, ka marrë sërish detyrën e trajnerit të portierëve pranë Akademisë Vllaznia. Ky vend kishte disa kohë që ishte bosh …

Lexo me shume

VLLAZNIA NIS STËRVITJEN. SEANCA E PARË ME MUNGESA

Paraditen e së premtes ekipi i Vllaznisë ka nisur stërvitjet për vitin 2019. Në seancë e parë stërvitore të zhvilluar në fushën sportive “Reshit Rusi”, trajnerët Lika, Osja e Lekiqi nuk i kanë patur në dispozicion të gjithë futbollistët. Kjo ngaqë disa nga lojtarët joshkodranë të saj kanë munguar. Bëhet fjalë për mbrojtësin rumun Ignat i cili ndodhet ende në …

Lexo me shume