SPORT

HIDHET SHORTI I ELEMINATOREVE TE EURO 2020

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka mësuar kundërshtarët për eliminatoret e EURO 2020. Shorti i hedhur sot në Dublin ka vendosur kuqezinjtë përballë Francës, kampione bote, Islandës, Turqisë, Moldavisë dhe Andorrës. Shqipëria bën pjesë në grupin H me gjashtë ekipe. Ekipi i drejtuar nga italiani Panucci do të luftojë për njërën nga dy biletat që të dërgojnë në Euro 2020. Nisur …

Lexo me shume

VLLAZNIA REZISTON VETËM 30 MINUTA NDAJ TIRANËS

Pavarësisht dëshirës për ta rivalizuar deri në fund Tiranën kryesuese të kampionatit, Vllaznia në basketboll për femra nuk ia ka dalë ta mundë këtë kundërshtar. Vajza shkodrane kanë rezistuar vetëm në 30 minutat e para sepse më pas, dalja e dy prej titullarëve të saj me pesë personale, por edhe diferenca që bënë dy lojtaret e huaja të Tiranës, i …

Lexo me shume

LIKA: OBJEKTIVI I VLLAZNISË NUK NDRYSHON AS NDAJ BURRELIT

Vllaznia pas dy muajsh rikthehet të luajë në “Loro Boriçi” dhe do ta bëjë këtë gjë pasditen e së dielës me ndeshjen ndaj Burrelit. Duke folur në lidhje me këtë sfidë, trajneri i kuqebluve Hasan Lika ka vlerësuar kundërshtarin megjithatë e ka deklaruar qartë objektivin për ta fituar edhe këtë ndeshje. Ndërkohë, i pyetur nëse Vllaznia ka filluar të mendojë …

Lexo me shume

VLLAZNIA GATI BASHKËPUNIMI ME NJË AKADEMI NË NIGERI

Specialistë të ndryshëm bëjnë thirrje që Vllaznia duhet të nisë të mendojë për sezonin e ardhshëm në Superligë dhe në fakt drejtuesit e klubit e kanë nisur punën. Pas kontakteve që drejtori Firat ka vendosur me një ekip nga Katari, sëfundmi kanë nisur edhe një projekt tjetër bashkëpunimi, me një Akademi në Nigeri. Kjo bëhet e ditur nga vetë klubi …

Lexo me shume

ZMIJANI: VLLAZNIA TË MENDOJË QË TANI PËR SEZONIN E RI

Ecuria e Vllaznisë në këtë sezon në kategorinë e parë duket e mirë dhe ajo po tregon se ka diferencë me ekipet e tjera pjesmarrëse. Kështu mendon ish- futbollisti i njohur i saj Hysen Zmijani i cili njëkohësisht kujton se një situatë e tillë nuk duhet t’i kënaqë drejtuesit por përkundrazi, duhet t’i motivojë më shumë për të punuar për …

Lexo me shume

ZHVILLOHET KUPA “AUTOCHTHONOUS” NË FUTBOLL PËR MOSHAT

Festa e Pavarësisë nuk mund të kalonte pa aktivitete sportive në Shkodër. Një i tillë ka qenë edhe kupa “Autochthonus” në futboll për moshat, e cila është organizuar nga “Shkodra Sport event” në bashkëpunim me Bashkinë Shkodër dhe Zyrën Rajonale të Federatës Shqiptare të Futbollit. Kupa është organizuar për moshat 9 dhe 11 vjeç dhe pjesmarrës kanë qenë rreth 200 …

Lexo me shume

BASKETBOLL FEMRA/ TË PREMTEN SUPERSFIDA VLLAZNIA- TIRANA

Kampionati kombëtar i basketbollit të femrave këtë javë do të dhurojë një supersfidë, atë në mes dy ekipeve që mbajnë aktualisht vendet e para të renditjes, Tiranës dhe Vllaznisë. Ndeshja do të zhvillohet pasditen e së premtes në orën 18.00 në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” të Shkodrës dhe është një sfidë që pritet me interes. Ekipi shkodran këtë sezon …

Lexo me shume

BASKETBOLL MESHKUJ/ TË DIELËN KAMZA- VLLAZNIA

E diela që vjen do të dhurojë edhe një tjetër ndeshje shumë interesante, atë që Vllaznia e basketbollit të meshkujve do të luajë ndaj Kamzës me skuadrën vendase. Interesante por më së shumti do të jetë shumë përcaktuese. Vllaznia dhe Kamza Basket ndajnë vendin e pestë dhe të gjashtë në renditje por kjo e fundit ka dy pikë më shumë …

Lexo me shume

VLLAZNIA- BURRELI LUHET TË DIELËN NË “LORO BORIÇI”

Gati dy muaj pritje u janë dashur futbollistëve të Vllaznisë për t’u rikthyer e për të luajtur në stadiumin “Loro Boriçi”. Do ta bëjnë këtë gjë këtë javë teksa ndeshjen e rradhës për kampionat do të luajnë pikërisht në këtë impiant sportiv. Federata Shqiptare e Futbollit më në fund ka dhënë aprovimin që kuqeblutë të luajnë aty, tashmë që kanë …

Lexo me shume

VLLAZNIA NË PRITJE TË VENDIMIT TË FSHF-SË PËR STADIUMIN

Kalendari i javës së dytë të fazës së dytë të kampionatit të kategorisë së parë ka dhuruar sfidën Vllaznia- Burreli e cila do të luhet këtë fundjavë në Shkodër. Por dilema e vetme është se ku do të luhet kjo ndeshje, në stadiumin “Loro Boriçi” apo në fushën sportive “Reshit Rusi”. Drejtuesit e Vllaznisë janë në pritje të vendimit të …

Lexo me shume