Thursday , 22 August 2019

SPORT

HENDBOLL/ VLLAZNIA SHPALLET FITUESE E KUPËS “PAVARËSIA”

Vllaznia në hendboll është shpallur fituese e Kupës “Pavarësia” zhvilluar ditën e djeshme në Shkodër me pjesmarrjen e katër ekipeve më të mira të vendit. Ky aktivitet është organizuar nga Federata përkatëse dhe në të kanë marrë pjesë ekipet e Vllaznisë, Elbasanit, Partizanit dhe Cërrikut. Në gjysmëfinale ekipi shkodran ka mundur atë të Cërrikut duke siguruar daljen në finale përballë …

Lexo me shume

BASKETBOLL MESHKUJ/ VLLAZNIA HUMBET EDHE ME TE HUAJT

Vetëm 15 minuta ka rezistuar Vllaznia ndaj Teutës në ndeshjen e luajtur në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” mbrëmjen e së shtunës. Edhe mbështetja e një numri të madh tifozësh, nuk ka mjaftuar për të siguruar fitoren e parë në kampionat. Basketbollistët shkodranë nuk ia kanë dalë të rezistojnë deri në fund dhe janë mundur nga durrsakët me shifrat 56 …

Lexo me shume

BASKETBOLL FEMRA/ VLLAZNIA MUND EDHE ELBASANIN

Vllaznia në basketboll për femra ka mundur edhe Elbasanin në ndeshjen e rradhës dhe forcon pozitat e saj në vendin e dytë në renditje. Vajzat shkodrane vazhdojnë të bëjnë paraqitje të mirë në kampionat dhe këtë e treguan edhe dje në takimin ndaj kundërshtareve të tyre nga Elbasani me të cilat kanë fituar në shifrat 88 me 69. Megjithatë, trajneri …

Lexo me shume

VLLAZNIA FITON 2 – 1 NDAJ KORABIT NE TRANSFERTE

Një fitore me shumë vlerë ka marrë sot në Peshkopi ekipi i Vllaznisë. Ajo ka fituar me rezultatin 2-1 ndaj Korabit duke forcuar kësisoj edhe më shumë pozitat në krye të renditjes. Vllaznia e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme ndeshjen teksa që në minutat e para vihet në zotërim të lojës dhe për rrjedhojë në minutën e 17-të, ajo do …

Lexo me shume

VOLEJBOLL MESHKUJ/ VLLAZNIA 8 NDESHJE- 8 FITORE

Tetë ndeshje, tetë fitore dhe faza e parë e kampionatit mbyllet në vendin e parë të renditjes. Vllaznia në volejboll për meshkuj ka arritur të mundë edhe Skënderbeun me rezultatin 3-1 në një ndeshje shumë të fortë. Shkodranët kanë fituar dy setet e para ndërkohë që korçarët kanë fituar të tretin duke rihapur ndeshjen por vetëm kaq sepse në të …

Lexo me shume

BASKETBOLL MESHKUJ/ VLLAZNIA-TEUTA TË SHTUNËN ORA 18.00

Pas një jave pushimi, kampionati i basketbollit për meshkuj rikthehet me ndeshjet e rradhës të tij dhe në Shkodër po pritet me shumë interes përballja në mes Vllaznisë dhe Teutës. Ndryshimet e fundit që ka pësuar ekipi kuqeblu kanë sjellë një tjetër atmosferë. Ardhja e tre basketbollistëve amerikanë dhe e trajnerit kroat ka ndryshuar tërësisht situatën tek Vllaznia. Tashmë ka …

Lexo me shume

TRAJNERI LIKA: KORABI I VËSHTIRË POR VLLAZNIA DO FITOREN

Starton të shtunën faza e dytë e kampionatit të kategorisë së parë dhe Vllaznia do të luajë në Peshkopi ndaj Korabit. Trajneri Hasan Lika në një prononcim për mediat përpara kësaj ndeshje, fillimisht ka bërë një përshkrim të paraqitjes së ekipit në fazën e parë teksa është shprehur përgjithësisht i kënaqur me atë çfarë ka arritur. Ndërkohë i pyetur në …

Lexo me shume

VOLEJBOLL FEMRA/ VLLAZNIA GATI PËR KUPËN E SHQIPËRISË

Faza e parë e kampionatit kombëtar të volejbollit për femra ka përfunduar tashmë dhe menjëherë pas saj do të nisin ndeshjet e turit të parë të Kupës së Shqipërisë. Në këtë tur do të marrin pjesë të tetë skuadrat të ndara në dy grupe me nga katër secila. Kjo është bërë sipas një skeme të përcaktuar nga Federata Shqiptare e …

Lexo me shume

VLLAZNIA GATI PËR NDESHJEN E RRADHËS ME KORABIN

Faza e parë e kampionatit të kategorisë së parë tashmë është lënë pas dhe ekipet janë bërë gati për atë të dytën e cila starton këtë fundjavë. Vllaznia do ta nisë nga Peshkopi, aty ku duhet të ndeshet me Korabin vendas, një sfidë kjo mjaft e vështirë sepse edhe kundërshtari tashmë pas rezultateve të fundit, i është rikthyer pretendimeve të …

Lexo me shume

VJERDHA: SYNOJMË MEDALJE EDHE NË “ADEM JASHARI”

Kombëtarja shqiptare e boksit do të niset pas dy ditësh drejt Mitrovicës për të marrë pjesë në edicionin e 20-të të turneut ndërkombëtar “Adem Jashari”. Në mes boksierëve pjesmarrës nga rreth 15 shtete të Europës, do jenë edhe boksierët tanë të cilët do të përfaqësohen në pesë pesha. Pjesë e këtij ekipi  është edhe shkodrani Bekim Vjerdha I cili konkurron …

Lexo me shume