Friday , 15 December 2017

SPORT

SHTRIMIT I TARTANIT NË “LORO BORIÇI” DREJT PËRFUNDIMIT

Procesi i shtrimit të tartanit në pistën e stadiumit “Loro Boriçi” po shkon drejt përfundimit. Firma që po kryen punimet, e ka përfunduar shtrimin e tij në thuajse 80 për qind të të gjithë hapësirës. Ka mbetur për të përfunduar edhe në pjesën jugore të stadiumit si dhe tek pjesa e pistës së kërcimeve. Në fakt, këto punime duhej të …

Lexo me shume

TAFILI: TANI KEMI MË SHUMË ENTUZIASËM PARA LUFTËTARIT

Fitorja e arritur në mesjavë ndaj Lushnjës ka rikthyer njëfarë qetësie në kampin shkodran. Tashmë pjestarët e saj janë më shumë entuziast për ecurinë e mëtejshme në kampionat por një nga lojtarët titullarë të ekipit të Vllaznisë, pikërisht Alsid Tafili, në një prononcim për mediat ka bërë thirrje për më shumë kujdes sepse takimi i rradhës me Luftëtarin është edhe …

Lexo me shume

BESELIDHJA DO TE KERKOJE FITORE PERBALLE DINAMOS

Pas tre pikeshit të marrë më Korabin, ekipi lezhjanë i Besëlidhjes do të kërkoje sërish fitoren në ndeshjen e radhes përballë dinamos. Trajnieri i Besëlidhjes Gledis Lani, shprehet se ekipi po përgatitet maksimalisht për fitore në këtë sfide.Lani thotë se dy lojtarë janë të dëmtuar, por shpresohet që do rikuperohen deri në ndeshjen e së shtunes. Beselidhja aktualisht është në …

Lexo me shume

LIKA: ME LUSHNJEN BËMË DETYRËN, DUHET E NJËJTA GJË ME LUFTËTARIN

Fitorja ndaj Lushnjes i ka shërbyer Vllaznisë për të rikthyer qetësinë në aspektin psikologjik megjithatë për kapitenin Gilman Lika e rëndësishme për skuadrën ishte marrja e tre pikëve, pavarësisht problemeve që skuadra pati sërish sidomos para portës kundërshtare. Po ashtu,  ai ka shprehur kënaqësinë e shënimit të golit në këtë takim megjithatë për të, mbi të gjitha kishte rëndësi fitorja. …

Lexo me shume

BOKS, VLLAZNIA FITON EDHE KUPËN E SHQIPËRISË

Sukseset për ekipin e boksit të Vllaznisë nuk kanë të sosur. Pas titullit kampion të fituar dy muaj më parë, pasditen e së mërkurës ky ekip ka fituar edhe trofeun e Kupës së Shqipërisë. Ka ndodhur kështu pas ndeshjeve finale të zhvilluara në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”. Ekipi shkodran ka arritur të nxjerrë pesë boksierë fitues teksa përveç të …

Lexo me shume

VLLAZNIA RIKTHEHET TEK FITORJA. MPOSHT LUSHNJEN NE “LORO BORIÇI”

Vllaznia është rikthyer tek fitorja. Shkodranët kanë mposhtur me rezultatin e ngushtë 2 – 1 ekipin e Lushnjës. Një fitore që mund të ishte më e thellë për shkodranët, të cilët kanë humbur disa raste para portes kundërshtare. Goli i avantazhit për kuqeblutë do të gjendej shumë shpejt, teksa në minutën e 5-të, kapiteni Gilman Lika do të merrte mirë …

Lexo me shume

SHQIPËRI- POLONI LUHET TË PREMTEN NË “LORO BORIÇI”

Të premten në orën 17.00 në stadiumin “Loro Boriçi” do të zhvillohet një tjetër ndeshje e rëndësishme e ekipeve tona kombëtare. Këtë herë bëhet fjalë për kombëtaren e femrave e cila do të ndeshet me atë të Polonisë. Ndeshja është e vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Botëror. Padyshim që konsiderohet një sfidë shumë e vështirë megjithatë vajzat tona do të …

Lexo me shume

PLORI NË “SPORT ARENA”: DUHET SHUMË KUJDES NDAJ LUSHNJES

Situata tek Vllaznia ka qenë temë diskutimi edhe në emisionin “Sport Arena” të kësaj të hëne në televizionin Rozafa. I ftuar në këtë emision ka qenë edhe ish- futbollisti dhe ish-trajneri i Vllaznisë Elvis Plori i cili ka bërë thirrje për shumë kujdes sepse sipas tij, takimi i së mërkurës ndaj Lushnjës ëhstë një përballje shumë e vështirë por që …

Lexo me shume

LIKA: VLLAZNIA NË KRIZË BESIMI. KEMI NEVOJË PËR TIFOZËT

Të mërkurën në orën 14.00 në stadiumin “Loro Boriçi” Vllaznia do të luajë ndaj Lushnjes ndeshjen e prapambetur të kampionatit. Një takim që konsiderohet shumë delikat për kuqeblutë duke parë edhe pozicionin e tyre në renditje. Për këtë arsye, duhet patjetër fitorja. Kapiteni i kësaj skuadre Gilman Lika, në konferencën e sotme për shtyp ka premtuar fitore jo vetëm në …

Lexo me shume

VLLAZNIA NË MUNDJE RENDITET E TRETA NË KAMPIONAT

Ndonëse pa kampionin Qamil Bajrami në gjirin e tij, ekipi i mundjes së Vllaznisë ka arritur të renditet i treti në renditjen ekipore të kampionatit kombëtar që u zhvillua në Tiranë. Themi e mirë duke pasë parasysh se rivaliteti ka qenë shumë i fortë në mes ekipeve pjesmarrëse teksa Tirana është shpallur kampione dhe Teuta është renditur e dyta ndërkohë …

Lexo me shume
Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin