SPORT

MPOSHTET EDHE VLLAZNIA B, DYCA I JEP FITOREN KASTRIOTIT

Një gol i shënuar nga Denis Dyca në minutën e 85-të i ka dhënë tre pikët ekipit të Kastriotit të Krujës. Ndeshja e zhvilluar në fushën sportive “Reshit Rusi” përfundoi me fitoren e krutanëve me rezultatin e ngushtë 0 – 1. Kjo falë golit të shënuar nga sulmuesi shkodran, Dyca, që ka qenë një rrezik serioz për kuqeblutë përgjatë gjithë …

Lexo me shume

ZHGËNJEN VLLAZNIA. MUNDET 0-2 NË LAÇ

Vllaznia e ka nisur ndeshjen me të njëjtin formacion si një javë më parë në Gjitokastër dhe në fakt, minutat e para flasin për të. Në minutën e pestë Ribaj ka mundësi të rrezikojë portën vendase por nxitohet. Të njëjtën gjë bëjnë më pas edhe Çinari e Pjeshka. Por atë që se bëjnë shkodranët, do ta bënin vendasit. Në minutën …

Lexo me shume

HISTORIKE: VLLAZNIA NË BOKS FITON TITULLIN E 21-TË KAMPION

Titulli i 21-të kampion për Vllazninë në boks tashmë nuk është më një ëndërr por një realitet. Mbrëmjen e së premtes gjithçka është mbyllur në mënyrën e duhur me kurorëzimin e boksierëve shkodranë si më të mirët. Përveç triumfit si ekip, ka patur edhe një triumf individual të tyre teksa plot 5 sportistë shkodranë kanë zënë vende të para në …

Lexo me shume

BRUNO KOLA DHE VLLAZNIA FITOJNË RRETHIN ÇIKLISTIK

Sporti shkodran ditën e premte nuk ka patur vetëm suksesin e boksit. Kjo ditë ka rregjistruar një tjetër titull kampion për ekipet e klubit Vllaznia. Bëhet fjalë për ekipin e çiklizmit i cili është shpallur fitues i Rrethit Çiklistik për të rinj, aktivitet ky që që u organizua për katër ditë me rradhë nga Federata Shqiptare e Çiklizmit. Ditën e …

Lexo me shume

HAMDI SALIHI RIKTHEHET TEK GOLI

Kishte një periudhë të shkurtë pa shënuar, por në ndeshjen vendimtare të skuadrës nuk kishte si të mungonte. Luajti dhe shënoi. Po flasim për bomberin shkodran, Hamdi Salihi. Tjetër gol i realizuar nga ish-sulmuesi i Kombëtares Shqiptare. Në një betejë për kreun vendos Hamdi Salihi. Viner Nojshtati kryesues luante në transfertë ndaj Hartbergut, kundër skuadrës së vendin e tretë, që …

Lexo me shume

BOKS / VLLAZNIA KAMPIONE PER TE 21-ten HERE NE SHQIPERI

Vijon dominimi i boksierëve shkodranë në garat e Kampionatit Kombëtar, ku Vllaznia është shpallur kampione e Shqipërisë, në duelet që u zhvilluan dje dhe sot në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” të Shkodrës. Skuadra e drejtuar nga trajneri Zef Gjoni nxori 5 boksierë kampionë, duke e merituar këtë titull, i 21-ti në histori, në një aktivitet të dominuar. Një paraqitje …

Lexo me shume

BOKS, VLLAZNIA E SIGURTË DREJT TITULLIT TË 21-TË

Pesë boksierë të Vllaznisë kanë arritur të fitojnë në ndeshjet gjysmëfinale të kampionatit, të zhvilluara pasditen e së enjtes në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” duke siguruar kualifikimin për në finalet e kampionatit. Krenar Zeneli,Arjon Kajoshi, Bekim Vjerdha, Albert Kapaj dhe Nelson Hysa kanë arritur të fitojnë ndaj kundërshtarëve të tyre. Përfundimisht, në ndeshjet finale, rivaliteti për titullin kampion do …

Lexo me shume

RRETHI ÇIKLISTIK, BRUNO KOLA DHE VLLAZNIA KRYESOJNË

Çiklistët e Vllaznisë janë duke bërë një paraqitje shumë të mirë edhe në Rrethin Çiklistik të Shqipërisë që është duke u zhvilluar prej tre ditësh nga Federata përkatëse. Në të tre etapat e zhvilluara deri më tani, të tre ato janë fituar nga çiklistët shkodranë. Të parën, atë Durrës- Elbasan e fitoi Bruno Kola ndërsa të dytën, atë Elbasan- Fier …

Lexo me shume

CUNGU: E VËSHTIRË NË LAÇ POR DO KËRKOJMË PIKË

Pasditen e së shtunës, Vllaznia do të luajë në Laç ndeshjen e rradhës për kampionat, atë ndaj skuadrës vendase. Trajneri Armando Cungu e konsideron një përballje të vështrirë megjithatë sipas tij, gjithçka është në dorën e futbollistëve kuqebluve. Nëse ata luajnë ashtu si duhet, do të mund të marrin një rezultat pozitiv edhe në këtë ndeshje. Ndeshja Laçi- Vllaznia do …

Lexo me shume

ADMINISTRIMI I STADIUMIT “LORO BORIÇI”, PROBLEM PER KLUBIN VLLAZNIA

Çeshtja e stadiumit ishte nje pike tjeter kryesore qe u diskutua gjate Asambles se Vllaznise. E pranishme ne kete asamble, kryebashkiakja e Shkodres, njekohesisht presidente e Vllaznise, Voltana Ademi tha se edhe ne baze te kontrates se nenshkruar, stadiumi eshte ne pronesi te FSHF-s dhe do te jete deri sa te perfundojne te gjitha punimet. Nderkohe, nje pjese e keshilltareve …

Lexo me shume