Monday , 18 January 2021

SPORT

BASKETBOLL MESHKUJ / VLLAZNIA MUND LEHTË TIRANËN

Vllaznia eshte rikthyer tek fitorja ne kampionat duke mundur Tiranen ne ndeshjen e rradhes per kampionat duke lene kesisoj pas humbjen e javes se kaluar ndaj Partizanit. Trajneri i ri i kuqebluve Ivankoviç e nis kesisoj ne menyren e duhur aventuren me skuadren e re. Ndaj bardhebluve ekipi shkodran ka fituar me rezultatin 84-51. Duhet thene se ne takimin e …

Lexo me shume

BASKETBOLL/ VLLAZNIA FEMRA MUND ELBASANIN

Vllaznia ne basketboll per femra ka fituar nje tjeter ndeshje ne kampionat dhe kesisoj vijon me shume optimizem drejt arritjes se objektivit te saj per kete sezon. Perballe saj ka qene ekipi i Elbasanit dhe ne fund te takimit te luajtur ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi” Vllaznia ka fituar me rezultatin 80-78. Megjithate duhet thene se nuk ka qene …

Lexo me shume

JONUZ: VLLAZNIA, OBJEKTIV FITOREN ME LUFTËTARIN

Të shtunën në orën 13.30 Vllaznia do të luajë në Gjirokastër ndaj Luftëtarit ndeshjen e rradhës për kampionat. Në prag të këtij takimi, trajneri Mirsad Jonuz në prononcimin e dhënë për mediat ka deklaruar se skuadra është gati për këtë sfidë në të cilën do të synohet patjetër vetëm fitorja dhe atë nuk e kënaq as barazimi.“Së pari dua të …

Lexo me shume

NDEROHEN MË TË MIRËT E HISTORISË SË VOLEJBOLLIT SHKODRAN

Aktivitetet në kuadrin e 100 Vjetorit të krijimit të shoqnisë Vllaznia kanë vijuar më tej me organizimin e rradhës nga Bashkia Shkodër dhe Sportklub Vllaznia. Këtë herë ka qenë rradha e sportit të volejbollit për të nderuar e vlerësuar ata që kanë shkruar historinë e këtij sporti në këtë klub. Në pritjen e bërë në zyrën e saj, kryebashkiakja Voltana …

Lexo me shume

LIGA BALLKANIKE/ VLLAZNIA HUMBET NDAJ AKADEMIC

Bullgaret e Akademic kane rezultuar shume te forte per Vllaznine e basketbollit te meshkujve ne ndeshjen e rradhes te vlefshme per Ligen Ballkanike, ate te zhvilluar pasditen e së mërkurës ne Plovdiv te Bullgarise. Ata kane fituar me rezultatin 91-74 duke rregjistruar fitoren e rradhes nderkohe qe shkodranet kane rregjistruar humbjen e trete ne kater ndeshjet e luajtura kete edicion …

Lexo me shume

MOSHAT/ EKIPET E VLLAZNISË PRESIN ATO TË LAÇIT NË “RESHIT RUSI”

Java e frikshme e tërmeteve është lënë tashmë pas dhe Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur që përveç kampionatit të Superligës, këtë fundjavë të nisë edhe kampionatet e tjera, atë të kategorisë së parë, të dytë dhe të moshave. Sa i takon këtyre të fundit, ekipet e Akademisë Vllaznia do t’I luajnë ndeshjet e tyre të rradhës në Shkodër. Ata …

Lexo me shume

VLLAZNIA MUND 3 – 2 PRISHTINËN NË KUPËN E 100 VJETORIT

“Viti I Vllaznisë” ka vijuar me një tjetër aktivitet të organizuar nga Bashkia Shkodër me rastin e 100 Vjetorit të krijimit të shoqnisë Vllaznisë. Bëhet fjalë për kupën e organizuar në volejboll ku përballë ekipit shkodran në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” ka qenë ekipi I Prishtinës. Ndeshja ka qenë shumë e bukur dhe jo më kot ka shkuar në …

Lexo me shume

VLLAZNIA DREJT BULLGARISË, LUAN ME AKADEMIC BULTEX

Basketbollistet e Vllaznise jane nisur sot drejt Plovdivit te Bullgarise per te luajtur ndeshjen e rradhes te Liges Ballkanike, ate ndaj ekipit vendas Akademic Bultex 99, ndeshje kjo qe do te luhet neser ne oren 18.30. Ky takim shenon edhe debutimin e trajnerit Vladimir Ivankoviç ne pankinen kuqeblu. Padyshim qe eshte nje ndeshje shume e veshtire sepse bullgaret kane ekipin …

Lexo me shume

VLLAZNIA “E DETYRUAR” TË FITOJË TË SHTUNËN NË GJIROKASTËR

Vllaznia është duke I dhënë gradualisht fund përgatitjeve për ndeshjen e rradhës, atë që do të luajë të shtunën në orën 13.30 në Gjirokastër ndaj Luftëtarit. Pavarësisht se kushtet atmosferike tashmë nuk janë shumë të përshtatshme, stafi teknik po mundohet të zbatojë programin stërvitor dhe nga ana tjetër sytë janë kthyer edhe nga infermieria. Kjo ngaqë tre prej lojtarëve të …

Lexo me shume

5 BOKSIERË JAVËN TJETËR NË KAMPIONATIN BALLKANIK

Javën e ardhshme në Antalia të Turqisë do të zhvillohet Kampionati Ballkanik I boksit, aktivitet ky që zhvillohet për herë të parë sivjet. Në të do të marrin pjesë sportistët më të mirë të gjithë vendeve të Rajonit, përfshi këtu edhe ato të Shqipërisë. Federata përkatëse ditët e fundit bashkë me stafin e ekipit kombëtar, kanë bërë edhe përzgjedhjen e …

Lexo me shume