SPORT

ELSIDITA SELAJ PJESMARRËSE NË “LOJËRAT OLIMPIKE RINORE”

Boksierja shkodrane Elsidita Selaj do të jetë pjesë e delegacionit shqiptar që do të marrë pjesë në Lojërat Olimpike Rinore që do të zhvillohen në Buenos Aires të Argjentinës gjatë muajit të ardhshëm. Këtë të drejtë ajo e ka fituar që nga pjesmarrja në Kampionatin Europian gjatë muajit prill të këtij viti. Medalja e argjentë e fituar në atë kompeticion, …

Lexo me shume

TRAJNERI LIKA: VLLAZNIA GATI PËR NJË START TË MBARË

Një ditë para ndeshjes së parë të kampionatit të ri, trajneri i Vllaznisë Hasan LIka, është shprehur entuziast për ecurinë e skuadrës që ai drejton. Në prononcimin e tij për mediat, numri 1 i pankinës shkodrane është shprehur i kënaqur edhe me mënyrën si kanë shkuar gjërat kohët e fundit dhe po ashtu edhe me merkaton e zhvilluar. I pyetur …

Lexo me shume

VLLAZNIA E PLOTË PËRBALLË KORABIT, FIRMOSIN GJITHË TITULLARËT

Një ditë para ndeshjes me Korabin, ekipi i Vllaznisë ka plotësuar organikën e tij. Pas firmosjes me rumunin Ignat, brazilianin Pereira, nigerianin Eziamaka por edhe tre futbollistët joshkodranë Silvio Zogaj, Dejvi Bilali dhe Valto Zeqaj, kanë ardhur edhe firmat e të pjestarëve të tjerë të skuadrës që ka qenë edhe vjet pjesë e skuadrës. Portieri Selimaj ka qenë i vetmi …

Lexo me shume

NEZIRI: SHORTI NË NION, NJË EMOCION I PAKRAHASUESHËM

Shorti i hedhur dy ditë më parë në Nion të Zvicrës ka vënë përballë Vllaznia U-19 ekipin e Kazakistanit Astana. I pranishëm në ceremoninë e hedhjes së shortit ka qenë edhe përgjegjësi teknik i Akademisë Vllaznia Alban Neziri i cili në një prononcim për televizionin Rozafa pas kthimit në Shkodër, flet për kundërshtarin por edhe për shanset që ekipi ynë …

Lexo me shume

ZYRTARE: VLLAZNIA- KORABI TË SHTUNËN NË “LORO BORIÇI”

Tashmë nuk ka më dilema. Ndeshja Vllaznia- Korabi e vlefshme për javën e parë të kampionatit të kategorisë së parë, do të luhet të shtunën në orën 16.00 në stadiumin “Loro Boriçi”. Ky është njoftimi që ka dalë nga vetë klubi shkodran i cili bën të ditur se ka marrë të gjitha masat për mbarëvajtjen e kësaj ndeshje. Dilemat nëse …

Lexo me shume

VLLAZNIA, FIRMOSIN EDHE SHTATË FUTBOLLISTË TË TJERË

Tek Vllaznia ka vijuar në dy ditët e fundit procesi I firmosjes së kontratave të reja por edhe rinovimi I kontratave ekzistuese. Kanë hedhur firmë edhe tre futbollistë të tjerë jabanxhinj. Bëhet fjalë për mbrojtësin vlonjat Valto Zeqaj, mesfushorin elbasan Dejvi Bilali dhe mesfushorin me tipare sulmuese, lezhjanin Silvio Zogaj. Përveç tyre kanë rinovuar kontratat edhe mbrojtësi Gurishta dhe mesfushori …

Lexo me shume

BOKSIERËT E VLLAZNISË NË PËRGATITJET E FUNDIT PËR KAMPIONAT

Boksierët e Vllaznisë prej kohësh kanë nisur përgatitjet për kampionatin kombëtar që do të zhvillohet muajin e ardhshëm në Shkodër. Ata aktualisht ndodhen në fazën e fundit të përgatitjeve dhe gjithçka duket se po shkon në mënyrën e duhur. Në një prononcim për televizionin Rozafa, trajneri Jozef Sermi shprehet se përgatitjet po shkojnë në mënyrën e duhur. I pyetur në …

Lexo me shume

SHORTI/ VLLAZNIA U-19 PËRBALLË FC ASTANA TË KAZAKISTANIT

Vllaznia U-19 do të ndeshet me Astanen, kampionen e Kazakistanit në ndeshjet e “Uefa Youth League”. Ky është verdikti I shortit të hedhur mesditën e sotme në Nion të Zvicrës. Një kundërshtar I vështirë në pamje të parë megjithëse nuk ka shumë informacion për të. Ekipi I parë I këtij klubi është shumë I njohur dhe ka patur një ecuri …

Lexo me shume

BASKETBOLL, REFIK VORFA JEP DORËHEQJEN NGA VLLAZNIA

Ajo që kishim paralajmëruar ditën e djeshme, është zyrtarizuar. Refik Vorfa nuk do të jetë më trajner I ekipit të basketbollit të meshkujve të Vllaznisë. Një gjë të tillë e ka konfirmuar për televizionin Rozafa vetë ai. Emri I njohur I basketbollit shkodran vetëm dy muaj pas emërimit në këtë detyrë, ai është larguar. Jashtë kamerave, Vorfa ka bërë të …

Lexo me shume

DY HUMBJE PËR EKIPET E AKADEMISË VLLAZNIA NË JAVËN E PARË

Ekipet e Akademisë Vllaznia nuk e kanë nisur si duhet kampionatin e ri. Si ekipi U-19 dhe ai U-17, I kanë humbur ndeshjet e para të luajtura ndaj ekipeve të Shkëndisë së Tiranës. Një nisje aspak e mirë megjithatë kjo nuk do të thotë asgjë sepse kampionati sapo ka nisur dhe me siguri që në javët e ardhshme gjërat do …

Lexo me shume