SPORT

SAMUEL NIKAJ EMËROHET TRAJNERI I LIRISË SË PRIZRENIT

Samuel Nikaj është trajneri I ri I Lirisë së Prizrenit. Trajneri shkodran e ka patur një ditë shumë intensive të premten e kësaj jave, fillimisht duke I dhënë fund marëdhënies me ekipin e Vushtrrisë të cilin e ngjiti në Superligë dhe më pas për të arritur akordin me skuadrën e re. Në fakt, për të ka patur disa oferta, duke …

Lexo me shume

VLLAZNIA EKIPI MË I MIRË I TROFEUT “KORÇA”

Çiklistët e Vllaznisë kanë dominuar edhe në etapën e dytë të trofeut “Korça” duke treguar vlerat e tyre më të mira. Itinerari I kësaj etape ka qenë ai Korçë- Goricë e kthim, 112 kilometra I gjatë dhe me karakter malor por shkodranët kanë treguar një nivel të lartë duke konfirmuar edhe njëherë tjetër faktin se mbeten më të mirët aktualisht …

Lexo me shume

VLLAZNIA / PAS HOXHËS IKËN EDHE QARDAKU, FIRMOS ME BYLIS

Situata e paqartë që vazhdon të mbizotërojë tek Vllaznia ka bërë që ekipet e tjera të përfitojnë për t’I rrëmbyer asaj lojtarët e rinj më të talentuar. Kështu, pas Uheid Hoxhës që pak ditë më parë firmosi për Besën e Kavajës, pasditen e së enjtes ka qenë rradha e Eridon Qardakut për t’I dhënë lamtumirën ekipit shkodran. Ai ka firmosur …

Lexo me shume

ÇIKLISTËT E VLLAZNISË DOMINOJNË NË TROFEUN “KORÇA”

Çiklistët e Vllaznisë kanë bërë një paraqitje shumë të mirë në etapën e parë të trofeut “Korça” që ka startuar pasditen e djeshme me etapën e parë të tij. Pjestarët e të gjithë ekipeve të vendit, por edhe te nje ekipi nga Maqedonia e Veriut, janë grumbulluar në Pogradec, aty ku dhe është bërë nisja e kësaj etape, me itinerar …

Lexo me shume

SHKODRANI 17-VJEÇAR MARKO MOLLA FIRMOS ME BOLONJËN, INTERVISTË PËR TV ROZAFA

Marko Molla është portieri me origjinë nga Shkodra i cili dy ditë më parë ka firmosur një kontratë profesioniste me ekipin e Bolonjës në Serinë A italiane. 17 vjeçari i lindur në Itali vlerësohet maksimalisht për talentin që zotëron dhe jo më kot, drejtuesit e klubit italian duan ta kenë pronë të tyre. Vetë Marko menjëherë pas hedhjes së firmës …

Lexo me shume

VLLAZNIA U-15, E TRETA NË TURNEUN E SELANIKUT

Pavarësisht dëshirës për të triumfuar në turneun e Selanikut, ekipi Vllaznia U15 është renditur në vendin e tretë. Ky ka qenë verdikti i këtij turneu që është mbyllur mesditën e së martës. Ndeshja përcaktuese ka qenë ajo në mes ekipit nga Shqipëria dhe PAOK të Selanikut. Ky i fundit ka fituar 1-0 falë një goli të ardhur nga një gabim …

Lexo me shume

FSHA “MIRËNJOHJE” PËR FATJON SERHATIN E DORIAN TAFEN

11 titujt kampionë rradhazi të fituar në vitet e fundit nga ekipi i meshkujve i Vllaznisë në atletikë nuk janë rastësi, por frut i punës së bërë nga sportistët si dhe nga trajnerët. Dy prej tyre, pikërisht Fatjon Serhati dhe Dorian Tafa janë nderuar me një çertifikatë “Mirënjohje” nga Federata Shqiptare e Atletikës. Të dy këta trajnerë në prononcimet e …

Lexo me shume

ÇIKLISTËT E VLLAZNISË GATI PËR TROFEUN “KORÇA”

Ndonëse ditë të nxehta, çiklistët e Vllaznisë kanë vijuar me përgatitjet e tyre me shumë përkushtim duke patur vëmendjen tek garat  e rradhës të cilat do të zhvillohen në vijim. Kështu, ditën e mërkurë dhe të enjte, ato do të marrin pjesë në turneun “Korça”, në të cilin përveç ekipi shkodran do të marrin pjesë të gjithë çiklistët e ekipeve …

Lexo me shume

BLEDAR MESI MBYLL KARRIERËN PAS TITULLIT TË 20-të KAMPION

Me suksesin e arritur të shtunën në pistën e stadiumit “Loro Boriçi” kur u shpall kampion në garën e 3000 metrave, atleti shkodran Bledar Mesi ka siguruar titullin e 20-të kampion rradhazi. 37 vjeçari ka zgjedhur pikërisht qytetin e tij të lindjes për të njoftuar edhe dhënien fund të karrierës së tij sportive, një karrierë kjo shumë e suksesshme. Vetë …

Lexo me shume

VLLAZNIA U15 PARAQITJE DINJITOZE NË TURNEUN E SELANIKUT

Turneu i Selanikut në të cilin po merr pjesë ekipi U15 i Akademisë Vllaznia, ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme për të. Në dy ndeshjet e para të zhvilluara prej tij, ka arritur dy fitore, madje me rezultate shumë të thella, çka e bëjnë atë pretendent për të kaluar në finale. Kështu, në ndeshjen e parë, Vllaznia …

Lexo me shume