SPORT

VOLEJBOLL MESHKUJ/ VLLAZNIA SIGURON PLAY OFF-IN

Vllaznia e volejbollit të meshkujve është rikthyer tek fitorja. Ajo ka mundur pasditen e së shtunës ekipin e Studentit me rezultatin 3-1 në ndeshjen e rradhës për kampionat. Takimi është luajtur në Tiranë dhe në fakt ka nisur më mirë për vendasit. Ka qenë Studenti që ka fituar setin e parë me rezultatin 25-20. Një nisje jo e mirë për …

Lexo me shume

JUNIOR: I LUMTUR PËR GOLAT, ISHA NË STRES PARA NDESHJES

Sulmuesi brazilian Silvio Zhunior me golat e tij po shndërrohet dalëngadalë në protagonist për Vllazninë. Pas dy golave të shënuar për kupë me Flamurtarin, ai ka shënuar sërish një dygolësh, këtë herë për kampionat me Luftëtarin, duke kontribuar në fitoren 4-0 të kuqebluve. Pikërisht, falë këtyre golave të shënuar, Zhunior është shpallur edhe lojtari i ndeshjes. Duke folur për gazetarët …

Lexo me shume

VLLAZNIA FITON THELLE NDAJ LUFTETARIT

Vllaznia është rikthyer tek fitorja në kampionat. Pas 2 humbjesh dhe 2 barazimeve, kuqeblutë kanë mposhtur me rezultatin e thellë ekipin e Luftëtarit, 4 – 0. Një takim i dominuar nga skuadra shkodrane nga fillimi dhe deri në fund të tij.Rezultati do të zhbllokohej që në minutën e 15-të, teksa Sidorenco do shënonte golin e parë personal dhe njëkohësisht të …

Lexo me shume

VLLAZNIA FEMRA FITON EDHE KUPËN E MINIFUTBOLLIT

Vllaznia në futboll për femra dominon edhe në minifutboll dhe ka fituar edhe të parën kupë që ka organizuar Federata Shqiptare e Futbollit. Në ndeshjen finale, ekipi shkodran ka mundur me rezultatin e thellë 10-1 ndaj Tirana AS. Katër prej golave mbajnë firmën e Doçit, dy të Franjes, ndërsa të tjerët janë shënuar nga Maliqi, Lufo, Popoviç dhe Shala.Në fund …

Lexo me shume

GURISHTA: JEMI EKIP I MIRË, POR KEMI NEVOJË PËR MBËSHTETJE

Vllaznia do të luajë të shtunën në orën 14.00 në stadiumin “Loro Boriçi” ndaj Luftëtarit ndeshjen e rradhës dhe klubi shkodran u ka bërë thirrje tifozëve për ta mbështetur skuadrën edhe këtë herë. Por ndërkohë, një nga titullarët kuqeblu, mbrojtësi Erdenis Gurishta, në prononcimin e tij për gazetarët në konferencën e sotme për shtyp e ka pranuar zhgënjimin që u …

Lexo me shume

VLLAZNIA U-15 FITON 4 – 2 NDAJ BRIANS

Vllaznia U15 është rikthyer tek fitorja dhe në kuadrin e ndeshjeve të javës së 13-të të kampionatit kombëtar të grupmoshës U15, ajo ka mundur me rezultatin 4-2 ekipin Brians. E planifikuar për t’u luajtur të shtunën në fushën sportive “Reshit Rusi”, ajo ishte shtyrë për në mesjavë dhe në përfundim të saj dhuroi fitoren e ekipit shkodran.Takimi në fakt ka …

Lexo me shume

VOLEJBOLL/ VLLAZNIA FITON SËRISH ME MALAZEZET E MORAÇËS

Pas miqësores të javës së kaluar, ekipet e volejbollit të femrave të Vllaznisë dhe Moraçës, janë ndeshur sërish në një tjetër miqësore. Përballja me ekipin malazez është zhvilluar pasditen e së mërkurës në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” dhe është fituar sërish nga shkodranet me rezultatin 3-1, ashtu si dhe herën e kaluar. Ato kanë luajtur më mirë dhe e …

Lexo me shume

VOLEJBOLL/ KRAJA: VLLAZNIA SYNON FITOREN ME STUDENTIN

Sfida e humbur me Partizanin javën që shkoi në Shkodër me rezultatin 3-1, në fakt edhe mund të ishte shmangur nga volejbollistët e Vllaznisë të cilët shfaqën pasiguri në momente të caktuara të lojës.Megjithatë trajneri Ermal Kraja vijon të besojë tek sportistët e tij dhe për këtë arsye, ai mendon se që këtë javë ndaj Studentit, jo vetëm do të …

Lexo me shume

VLLAZNIA NDAJ LUFTËTARIT ME EFREMOV NË PORTË

Ndeshja e radhës për kampionat do ta vërë Vllazninë përballë Luftëtarit të Gjirokastrës. Sfida do të luhet ditën e shtunë në orën 14.00 në stadiumin “Loro Boriçi” dhe kuptohet që po vlerësohet në maksimum në kampin shkodran. Humbja me Teutën është analizuar tashmë dhe janë nxjerrë edhe mësimet e duhura nga ai takim, ndërkohë që stafi teknik do të mundohet …

Lexo me shume

VLLAZNIA U-19 MUND 1 – 0 AAS. VENDOS GOLI I RADOVANIT

Një gol i sulmuesit Angjelo Radovani dy minuta para fundit, i ka dhënë fitoren Vllaznisë U19 në “derbin” shkodran ndaj ekipit AAS U19, në ndeshjen e luajtur në fushën e kompleksit “Hasaj”. Takimi ka qenë i luftuar nga të dy ekipet dhe padyshim që dëshira për fitore nuk ka munguar në të dy kampet. Vllaznia e Luan Zmijanit kuptohet që …

Lexo me shume