Thursday , 22 August 2019

SPORT

AKADEMIA VLLAZNIA DY FITORE NË JAVËN E PESTË

Me dy fitore i kanë mbyllur ndeshjet e javës së pestë të kampionatit ekipet e Akademisë Vllaznia. Ato kanë patur përballë në “Reshit Rusi” ekipet respektive të Akademisë së Futbollit. Këto ndeshje janë luajtur dy ditë më herët nga sa ishte parashikuar në kalendar ngaqë siç dihet në fillim të javës tjetër ekipi U-19 i klubit shkodran udhëton drejt Kazakistanit …

Lexo me shume

HIDHET SHORTI , EKIPET E VLLAZNISË LUAJNË NË SHKODËR

Federata Shqiptare e Basketbollit më në fund ka marrë vendimin se kur do të nisin kampionatet kombëtare të këtij sezoni. Ato do të startojnë fundjavën e ardhshme kur do të luhen dhe ndeshjet e javës së parë. Ndërkohë, ditën e djeshme në ambjentet e Federatës është hedhur edhe shorti i ndeshjeve të këtyre kampionateve. Por sakaq, Federata nuk ka sqaruar …

Lexo me shume

MBILLET BARI I RI NË “LORO BORIÇI”, GATI PAS NJË MUAJI

Punimet në tapetin e stadiumit “Loro Boriçi” po shkojnë drejt fundit teksa tashmë është mbjellë edhe bari i ri. Një proces i cili po bëhet çdo vit në këtë impiant sportiv sepse mesa duket e ka mëse të domosdoshme një gjë të tillë. Punonjësit e këtij terreni janë kujdesuar gjatë gjithë këtyre ditëve për t’ia bërë të gjitha shërbimet fushës …

Lexo me shume

GILMAN LIKA: VLLAZNIA SYNON FITOREN EDHE NDAJ BESËLIDHJES

Ndeshja e javës së katërt të kampionatit të kategorisë së parë në mes Besëlidhjes dhe Vllaznisë që do të luhet të shtunën në orën 16.00 në Lezhë, konsiderohet një sfidë shumë vendimtare për kuqeblutë. Ata kanë arritur tre fitore në tre ndeshjet e para dhe do të synojnë të katërtën këtë javë dhe këtë ka premtuar edhe kapiteni Gilman Lika …

Lexo me shume

BOKS/ VLLAZNIA SHPALLET KAMPIONE PËR HERË TË 22-TË

Vllaznia është shpallur kampione e Shqipërisë për të 22-tën herë. Ajo ka arritur të nxjerrë katër kampionë, më shumë se çdo ekip tjetër dhe rrjedhimisht ka fituar titullin. Ahmet Meti, Vuksan Guri, Arjon Kajoshi dhe Brendi Smajli janë boksierët që janë shpallur kampionë në peshat respektive pasi kanë triumfuar ndaj kundërshtarëve të tyre. Ndërkohë në fund të kampionatit është zhvilluar …

Lexo me shume

LIKA: VËMENDJA TEK BESËLIDHJA, DUHET TA KALOJMË EDHE ATË

Vllaznia është kualifikuar për në turin e dytë të Kupës së Shqipërisë pasi mundi në ndeshjen e kthimit Burrelin 1-0 dhe tashmë do të ndeshet me Kamzën në turin tjetër. Shumëkush mund të mendojë se kuqeblutë do ta mbyllin këtu rrugëtimin e tyre në këtë kompeticion por trajneri Hasan Lika nuk mendon kështu. Në prononcimin e tij për mediat, ai …

Lexo me shume

SHITJA E AKSIONEVE TE VLLAZNISE, FLET ADEMI

Unë besoj se Vllaznia do duhet të kaloi në dorë të privatit dhe se cdo gjë duhet të bëhët sipas aspektit ligjorë, shprehet kështu Kryetarja e Bashkisë Voltana Ademi por pa dhënë një datë se kur do nis shitja e aksioneve për Vllazninë. Ajo shton se pavarësisht rënies në kategorinë e parë, procesi i vlerësimit të aseteve është njëra anë …

Lexo me shume

KUPA E SHQIPËRISË/ VLLAZNIA KUALIFIKOHET NË TURIN E DYTË

Vllaznia kualifikohet ne Kupe teksa ka fituar ne ndeshjen e kthimit 1-0 ndaj Burrelit. Goli i Zogajt ne minuten e 86-te i ka mjaftuar kuqebluve te marrin fitoren edhe ne kete takim. Vllaznia e nisi ndeshjen me thuajse formacionin e saj me te mire. Kjo tregonte se trajneri Lika kishte frike nga ndonje e papritur qe mund t’i rrezikonte kualifikimin. …

Lexo me shume

VLLAZNIA ME ’NJË DORË’ PRANË TITULLIT TË 22-të KAMPION

Edhe në ditën e dytë ët kampionatit, boksierët e Vllaznisë kanë bërë një paraqitje shumë të mirë duke hedhur kësisoj një hap të sigurtë drejt titullit të 22-të kampion. Në ndeshjet e kësaj dite kanë fituar boksierët Asmir Skutina, Arjon Kajoshi, Emanuel Kaçaj dhe Brendi Smajli. Në këtë mënyrë ekipi shkodran ka arritur të kualifikojë për në finale plot 10 …

Lexo me shume

NIS KAMPIONATI I BOKSIT, VLLAZNIA PESË FITORE NË START

Boksierët e Vllaznisë e kanë nisur në mënyrën e duhur kampionatin kombëtar të të rriturve që ka startuar pasditen e së hënës në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”. Në ndeshjet e ditës së parë ato kanë arritur të sigurojnë pesë fitore duke hedhur një hap të sigurtë drejt titullit kampion. Kështu, kanë fituar Ahmet Meti, Vuksan Guri, Asmir Skutina, Arjon …

Lexo me shume