SPORT

BASKETBOLL/ VLLAZNIA MBYLL FAZËN E TESTIMEVE TË LOJTARËVE

Koha e testimeve dhe e vlerësimeve tek ekipi i basketbollit të meshkujve të Vllaznisë duket se ka përfunduar. Drejtuesit e shoqatës përmes një njoftimi të bërë përmes faqes së tyre zyrtare, kanë deklaruar se “Klubi i Basketbollit Vllaznia ne lidhje me merkaton deshiron te njoftoj ne menyre publike se ne vazhden e strategjise se klubit, te gjithe lojtareve shkodrane te …

Lexo me shume

BOKSIERË TË TRE KOMBËTAREVE STËRVITJE NË SHKODËR

Që prej ditës së djeshme dhe për një javë rresht, në Shkodër do të jenë duke u stërvitur sëbashku boksierët e tre ekipeve kombëtare të Rajonit, pikërisht ato të Shqipërisë, Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut. Këto sportistë janë duke zhvilluar përgatitjet e fundit para pjesmarrjes në Lojërat Europiane që do të zhvillohen në Bjellorusi në datat 21- 30 qershor. Trajneri …

Lexo me shume

FERDINAND JAKU: SEZONI I FUNDIT, POZITIV PËR “JUBAN DANJA”

Në vend të pestë e ka mbyllur kampionatin e fundit ekipi i futbollit të femrave të Juban Danjes. Një vend ky që ka kënaqur pjestarët e këtij ekipi sepse ky ka qenë edhe objektivi i vënë në fillimin e sezonit ngaqë përbërja e tij ka qenë kryesisht me vajza të reja. Presidenti Ferdinand Jaku në një prononcim për televizionin Rozafa …

Lexo me shume

PAÇRAMI: DUHET NDËRHYRJE E SHPEJTË TEK VLLAZNIA

Vllaznia e sezonit të ri duhet të nisë menjëherë nga puna sepse pritshmëria për të është shumë e madhe. I këtij mendimi është një nga emrat e njohur të futbollit shkodran Fatmir Paçrami i cili në një prononcim për televizionin Rozafa ka bërë thirrje për ndërhyrje sa më të shpejtë sepse me tre lojtarë që janë aktualisht nën kontratë, nuk …

Lexo me shume

LIGA AMATORE, SHPALLEN MË TË MIRËT E SHKODRËS

Kampionatet e moshave për Ligën Amatore në Zonën e Shkodrës po shkojnë drejt fundit dhe paraditen e së dielës janë shpallur më të mirët për grupmoshat U11 dhe U13. Zyra Rajonale e Federatës Shqiptare të Futbollit sivjet ka aplikuar heqjen e pikëve për këto kampionate por gjithsesi në fund ka patur një vlerësim për sulmin më të mirë, mbrojtjen më …

Lexo me shume

VLLAZNIA NË VAZON E DYTË PARA HEDHJES SË SHORTIT

Paraqitjet e mira të bëra në dy edicionet e fundit të Ligës së Kampioneve, kanë bërë që Vllaznia e futbollit të femrave të ngjitet shumë vende lart në renditjen e UEFA-s. Kjo gjë tashmë e favorizon jo pak atë për edicionin e ardhshëm të këtij kompeticioni të rëndësishëm europian sepse tashmë ajo është e pozicionuar në vazon e dytë në …

Lexo me shume

VLLAZNIA ENDE NË VEND-NUMËRO, ASNJË LËVIZJE DERI TANI

Ditët kalojnë dhe tek Vllaznia për momentin ende nuk po dëgjohet asnjë lajm konkret. Me përjashtim të disa thashethemeve të zakonshme të merkatos që kanë filluar të publikohen nëpër media e rrjete sociale, gjë tjetër nuk ka. Edhe ato çfarë shkruhen e thuhen për rikthimet e Xhevahir Sukajt dhe Erjon Vucajt, mesa duket janë thjesht dëshira apo fjalë të shpërndara …

Lexo me shume

BASKETBOLL/ VLLAZNIA NË MERKATO, POR “IKËN” I PËRZGJEDHURI

Vllaznia e basketbollit të meshkujve ende nuk ka zbritur në fushën e stërvitjes për të nisur përgatitjet e sezonit të ri, megjithatë drejtuesit e saj po vijojnë me intensitet punën për ndërtimin e skuadrës me të cilën do të kenë pretendime krejt ndryshe në kampionatin e ardhshëm. Por, ende pa nisur mirë puna, një nga lojtarët e piketuar për t’u …

Lexo me shume

ISAK PASHAJ: KAM NOSTALGJI PËR VLLAZNINË E VITEVE ’80

Vllaznia e viteve ’80 në futboll ka qenë një nga ekipet më të mira në historinë e kësaj skuadre. Pjesë e saj ka qenë edhe mbrojtësi Isak Pashaj i cili prej vitesh jeton në Belgjikë. Këto ditë ai është rikthyer në Shkodër dhe në një intervistë për televizionin Rozafa ka folur me nostalgji për ato vite.Ndërkohë i pyetur për Vllazninë …

Lexo me shume

VELEÇIKU MES PROBLEMESH PËR INFRASTRUKTURËN

Ashtu si në shumë skuadra të tjera edhe tek Veleçiku të gjithë janë me pushime në këtë peridhë. Për rrjedhojë, asnjë nga drejtuesit nuk ka asnjë plan se çfarë do të ndodhë me skuadrën në sezonin e ri. Gjetja e lojtarëve mund të jetë një proces i lehtë sepse ekipi e ka bazën e tij dhe po ashtu, shumë të …

Lexo me shume