SPORT

ISAK PASHAJ: KAM NOSTALGJI PËR VLLAZNINË E VITEVE ’80

Vllaznia e viteve ’80 në futboll ka qenë një nga ekipet më të mira në historinë e kësaj skuadre. Pjesë e saj ka qenë edhe mbrojtësi Isak Pashaj i cili prej vitesh jeton në Belgjikë. Këto ditë ai është rikthyer në Shkodër dhe në një intervistë për televizionin Rozafa ka folur me nostalgji për ato vite.Ndërkohë i pyetur për Vllazninë …

Lexo me shume

VELEÇIKU MES PROBLEMESH PËR INFRASTRUKTURËN

Ashtu si në shumë skuadra të tjera edhe tek Veleçiku të gjithë janë me pushime në këtë peridhë. Për rrjedhojë, asnjë nga drejtuesit nuk ka asnjë plan se çfarë do të ndodhë me skuadrën në sezonin e ri. Gjetja e lojtarëve mund të jetë një proces i lehtë sepse ekipi e ka bazën e tij dhe po ashtu, shumë të …

Lexo me shume

RUBIN HEBAJ SËRISH NË SUPERLIGË, POR JO TEK VLLAZNIA

Sulmuesi shkodran Rubin Hebaj duket se ka mbyllur aventurën e tij njëvjeçare tek Partizani. Pas shpalljes kampion me të kuqtë, këta të fundit duket se nuk kanë dëshirë ta mbajnë sërish 20 vjeçarin sepse për këtë arsye, u duhet të paguajnë shumën e dëmshpërblimit tek sllovenët e Domzhales që e kanë kartonin e tij. Shumë kjo që thuhet se është …

Lexo me shume

ÇIKLISTËT E VLLAZNISË PREMTOJNË SUKSESIN EDHE NË KORÇË

Vetëm pak ditë pas përfundimit të Rrethit Çiklistik të Shqipërisë, në vendin tonë do të zhvillohet një tjetër aktivitet i këtij sporti. Bëhet fjalë për trofeun “Korça” që Federata përkatëse në bashkëpunim me Bashkinë e këtij qyteti, do të organizojnë edhe sivjet, ashtu siç kanë bërë dy vitet e fundit. Aktiviteti do të jetë treditor dhe në të do të …

Lexo me shume

NDESHJA E KOMBËTARES SHTYN KAMPIONATET E ATLETIKËS

Si çdo vit tjetër, edhe këtë herë kampionati i të rinjve dhe ai i të rriturve në atletikë, kanë qenë planifikuar të zhvillohen në fillim të muajit qershor në stadiumin e Elbasanit. Por sivjet nuk do të ndodhë kështu. Arsyeja është se më 11 qershor në këtë stadium do të luhet ndeshja e kombëtares shqiptare ndaj asaj të Moldavisë dhe …

Lexo me shume

FUTBOLL FEMRA/ VLLAZNIA NË “UEFA CHAMPIONS LEAGUE”

Pak ditë më parë, Vllaznia e futbollit të femrave u shpall për herë të gjashtë kampione e Shqipërisë. Një sukses mëse I merituar por sfida e këtij ekipi nga sa është kuptuar nuk është suksesi në kampionatin tonë, por ai në Europë. Për këtë arsye, duket se edhe për sezonin e ri, ekipi shkodran do të ketë ambicje të mëdha …

Lexo me shume

VLLAZNIA NIS TË MENDOJË PËR MERKATON, EMRAT E PARË

Vllaznia e sezonit të ri ende nuk ka nisur nga puna dhe për momentin skuadra është lënë pushim. Megjithatë kjo nuk do të thotë se drejtuesit e saj po qëndrojnë pushim. Ata, nga sa mësohet, kanë nisur lëvizjet e tyre për të krijuar një skuadër krejt ndryshe për sezonin e ri dhe kuptohet që nuk do ta kenë të lehtë …

Lexo me shume

VLLAZNIA SHPALLET KAMPIONE E SHQIPËRISË NË GJIMNASTIKË

Gjimnastet e Vllaznisë janë shpallur kampione të Shqipërisë edhe për vitin 2019. Ky ka qenë verdikti I kampionatit të zhvilluar për tre ditë me rradhë në palestrën e shkollës Edit Durham në Shkodër. Ato kanë dominuar në garat e zhvilluara dhe interesant është fakti se përveçse me të rriturat, Vllaznia ka bërë një paraqitje shumë të mirë edhe më të …

Lexo me shume

BALAJ: TRAJNERI REJA KA SJELLË KLIMË TJETËR NË KOMBËTARE

Sulmuesi shkodran i kombëtares shqiptare Bekim Balaj është shfaqur shumë optimist para mediave në prag të ndeshjeve që ekipi ynë përfaqësues do të luajë në ditët në vijim ndaj Islandës dhe Moldavisë. Në konferencën e sotme për shtyp, ai ka vlerësuar klimën shumë pozitive që ka sjellë në ekip trajneri Reja dhe po ashtu ka folur edhe për skemën me …

Lexo me shume

BASHKIA SHKODËR NDERON GJIMNASTËT MË TË MIRË

Ceremonitë në kuadrin e 100 vjetorit të krijimit të shoqnisë Vllaznia kanë vijuar me nderimin e gjimnastëve dhe trajnerëve më të mirë të këtij sporti. Aktiviteti është organizuar në zyrën e kryebashkiakes Ademi dhe në emër të institucionit që ajo drejton ka vlerësuar me mirënjohje disa më të dalluarit e gjimnastikës shkodrane në vite. Tek gjimnastika e meshkujve janë nderuar …

Lexo me shume