Wednesday , 20 November 2019

SPORT

VLLAZNIA SËRISH NË MERKATO, SYNON TË TJERË LOJTARË

Tek Vllaznia e basketbollit të meshkujve gjërat po shkojnë mirë dhe këto ditë nën drejtimin e trajnerit kroat Plantak kanë shërbyer më tepër për njohjen me njëri- tjetrin dhe për mënyrën e re të stërvitjes. Java e pushimit ka ardhur në kohën e duhur për kuqeblutë të cilët po i shfrytëzojnë këto ditë për t’u përgatitur si duhet për ndeshjen …

Lexo me shume

VLLAZNIA U-19 FITON 4 – 1 NDAJ PARTIZANIT, NGJITET NË KRYE

Ditën e djeshme janë luajtur në kryeqytet ndeshjet e prapambetura të kampionateve të moshave në mes ekipeve të Partizanit dhe Vllaznisë. Spikat takimi i 19 vjeçarëve ku ekipi kuqeblu ka fituar me rezultatin 4-1 duke u ngjitur kësisoj në krye të renditjes. Protagonisti kryesor i këtij suksesi ka qenë sulmuesi Akileu Ndreca me tregolëshin e tij, njëri më i bukur …

Lexo me shume

DAN IGNAT: I BINDUR SE VLLAZNIA DO JETË NË SUPERLIGË

Ka ardhur tek Vllaznia në fillim të këtij sezoni pas një eksperience të gjatë nëpër botë dhe tashmë po luan me kuqeblutë duke u munduar të japë maksimumin e tij. Mbrojtësi rumun Dan Ingat në një prononcim të dhënë për mediat ka folur për ecurinë e deritanishme dhe duket i kënaqur me të duke u shprehur i bindur se ekipi …

Lexo me shume

FASLIJA THOTË “JO”, BERDICA KA NJË PENGESË PËR RIKTHIMIN

Përpjekjet e drejtuesve të rinj të ekipit të basketbollit të meshkujve të Vllaznisë për ta forcuar atë me elementë cilësorë, vazhdojnë. Pas marrjes së tre lojtarëve amerikanë, ata shprehën dëshirën për marrjen edhe të dy shkodranëve, Ervin Berdicës dhe Herion Faslisë të cilët vetëm pak kohë më parë lanë ekipin shkodran për t’iu bashkuar ekipeve “Invaders” dhe “Goga Basket”.  Ofertat …

Lexo me shume

VLLAZNIA , KOHA PËR ANALIZË PARA SFIDËS ME KORABIN

Faza e parë e kampionatit të kategorisë së parë është mbyllur tashmë dhe kuptohet që kjo periudhë është momenti më i mirë për të zhvilluar edhe një analizë së ecurisë së deritanishme për çdo skuadër. Kështu do të ndodhë edhe tek Vllaznia e cila do ta bëjë një analizë të tillë dhe për më tepër që kjo javë do të …

Lexo me shume

VLLAZNIA PREZANTON TRAJNERIN KROAT DHE TRE AMERIKANËT

Trajneri kroat Neven Plantak ka nisur zyrtarisht punën me ekipin e basketbollit të meshkujve të Vllaznisë pasditen e së hënës. Ai është prezantuar para skuadrës nga ana e drejtorit teknik Altin Halili dhe më pas, ka nisur menjëherë stërvitjen. Në këtë seancë kanë qenë të pranishëm edhe tre basketbollistë amerikanë, Mikael Hundley, Austin Dasent dhe Malik Karter të cilët do …

Lexo me shume

LIKA: HUMBJA NDAJ ILIRISË NUK DO NDIKOJË NË VAZHDIMËSI

Humbja e pësuar dje ndaj Ilirisë në ndeshjen e luajtur në Fushë- Krujë nuk është pritur mirë nga sportdashësit shkodranë. Për ta, kjo humbje është një tregues se kjo skuadër nuk është e pathyeshme dhe për më tepër, ngjitja në Superligë nuk do të jetë e lehtë. Tek Vllaznia në fakt trajneri Lika nuk ka dëshirë ta konsiderojë dramatike këtë …

Lexo me shume

NDALET VLLAZNIA, ILIRIA I SHKAKTON HUMBJEN E PARË

Pas 9 javësh kampionat, më në fund ka ardhur momenti që Vllaznia të ndalet. Dhe këtë ia bëri Iliria e Fushë- Krujës në ndeshjen e luajtur pasditen e së hënës në stadiumin “Redi Maloku”. Vendasit kanë fituar me rezultatin 1-0 falë golit të shënuar në minutën e 58-të nga mesfushori Zuna. Duhet thënë se ka qenë një ndeshje jo e …

Lexo me shume

XHUDISTËT E VLLAZNISË DOMINOJNË NË KUPËN E SHQIPËRISË

Xhudistët e Vllaznisë edhe njëherë tjetër kanë treguar vlerat e tyre në garat kombëtare të zhvilluara në vendin tonë duke treguar jo më kot se janë më të mirët. Kështu ka ndodhur edhe në aktivitetin e rradhës, pikërisht në Kupën e Shqipërisë, garat e së cilës u zhvilluan ditën e dielë në pallatin e sportit “Asllan Rusi” të kryeqytetit. Ky …

Lexo me shume

TJETËR FITORE PËR “VLLAZNIA B”, MUND 4-1 SPARTAKUN

Pas disa luhatjeve në kampionat “Vllaznia B” tashmë duket se ka hyrë në normalitetin e saj në kampionatin e kategorisë së dytë dhe i shtë rikthyer edhe pretendimeve për të qenë në mes ekipeve më mira të tij. Pasditen e së dielës ajo ka luajtur ndeshjen e rradhës për kampionat, atë ndaj Spartakut me të cilin ka fituar me rezultatin …

Lexo me shume