Wednesday , 20 November 2019

SPORT

VOLEJBOLL MESHKUJ, VLLAZNIA MERR EDHE FITOREN E GJASHTË

Pas Studentit, Erzenit, Partizanit, Elbasanit dhe Tiranës, ka qenë rradha e Teutës për të dalë e mundur përballë Vllaznisë. Volejbollistët shkodranë nuk e kanë patur të vështirë të sigurojnë kësisoj fitoren e tyre të gjashtë ndaj një kundërshtari jo të fortë. Para ndeshjes te dy ekipet, arbitrat si dhe te pranishmit ne pallatin e sportit, kane mbajtur nje minute heshtje …

Lexo me shume

GURISHTA: VLLAZNISË NUK I BËN PUNË AS BARAZIMI ME ILIRINË

Pas fitoreve ditën e djeshme të Erzenit dhe Dinamos, fitorja e Vllaznisë në takimin e rradhës ndaj Ilirisë, atë që do të luhet pasditen e së hënës në Fushë- Krujës, konsiderohet një domosdoshmëri. Kjo ngaqë vetëm kështu mund të ruhet diferenca me këto ekipe. Për mbrojtësin Erdenis Gurishta, skuadrës shkodrane nuk i bën punë as barazimi në këtë përballje dhe …

Lexo me shume

ZYRTARE: KROATI PLANTAK TRAJNERI I RI I VLLAZNISË NË BASKETBOLL

Lëvizjet e shumëpritura tek ekipi i Vllaznisë në basketboll për meshkuj tashmë kanë filluar. Ardhja e drejtuesve të rinj në krye të tij është shoqëruar edhe me disa zyrtarizime. Kështu, tashmë është fakt i kryer që ekipi do të ketë një trajner të ri. Ai është kroati Neven Plantak. Një trajner me një eksperiencë të madhe jo vetëm në vendin …

Lexo me shume

VLLAZNIA E VENDOSUR PËR FITORE EDHE NDAJ ILIRISË

Edhe ndaj Ilirisë të hënën, Vllaznia do të ketë të njëjtën objektiv, fitoren. Kuqeblutë duken të motivuar për ta kaluar me sukses edhe këtë ndeshje, e cila mund të konsiderohet më e vështira ndoshta e fazës së parë të kampionatit. Kundërshtari ka treguar se në ndeshjet që luan në Fushë- Krujë është shumë i rrezikshëm dhe prandaj ky takim është …

Lexo me shume

VLLAZNIA E BASKETBOLLIT SHPEJT ME PRESIDENT TË RI

Basketbolli i Vllaznisë e ka nisur si mos më keq këtë kampionat dhe ndodhet në një krizë të thellë e cila dukej se do ishte pa fund. Megjithatë, duket se i është gjetur ilaçi i duhur dhe për këtë ekip tashmë mbërrijnë lajme të mira. Në ditët në vijim në krye të tij pritet të vihet një biznesmen tjetër që …

Lexo me shume

RRASHKETA: VLLAZNIA PRETENDON TITULLIN KAMPION

Suksesi i deritanishëm shoqëruar me pesë fitore në po kaq ndeshje të luajtura, nuk është rastësi për ekipin e volejbollit të meshkujve të Vllaznisë. Sipas njërit prej titullarëve të këtij ekipi, Ditmir Rrashketës, kjo ka ardhur falë punës së mirë që është bërë aty. Rrashketa ka provuar të shpallet kampion me Studentin por dhe me Vllazninë dy vjet më parë. …

Lexo me shume

TRAJNERI KRAJA: VLLAZNIA SYNON TITULLIN E DYTË KAMPION

Krejt ndryshe nga një sezon më parë, ekipi i Vllaznisë në volejboll për meshkuj po bën një paraqitje të shkëlqyer në këtë sezon. Pesë ndeshje, pesë fitore për të dhe vend i parë në renditje. Nuk ka ku shkon më bukur. I pyetur se cili është kyçi i suksesit, trajneri Ermal Kraja nuk dëshiron të marrë asgjë për vete, por …

Lexo me shume

VLLAZNIA MARRËVESHJE BASHKËPUNIMI ME NJË KLUB NË KATAR

Premtimi i drejtuesve të klubit Vllaznia pak kohë më parë për hapje të reja në marëdhëniet ndërkombëtare dhe krijimin e bashkëpunimit me klube të huaja, ka filluar të bëhet realitet. Drejtori sportiv i tij, turku Engin Firat prej tre ditësh ndodhet në Katar, aty ku ka arritur edhe marrëveshjet e para. Gjatë ditës së djeshme është siguruar një bashkëpunim me …

Lexo me shume

LIKA: ILIRIA E FORTË NË FUSHËN E VET, POR NE DUAM FITOREN

Vendimi për ta shtyrë dy ditë ndeshjen me Ilirinë nuk duket se përbën ndonjë problem për Vllazninë. Thjesht i ka prishur disi planin stërvitor stafit teknik dhe kaq. Objektivi nuk do të ndryshojë dhe ai do të jetë sërish vetëm fitorja. Një gjë të tillë e ka konfirmuar në një prononcim për mediat edhe vetë trajneri Hasan Lika kur është …

Lexo me shume

FSHF VENDOS: NDESHJA ILIRIA- VLLAZNIA SHTYHET PËR TË HËNEN

Ndeshja në mes Ilirisë dhe Vllaznisë e planifikuar për t’u luajtur ditën e shtunë sipas kalendarit të kategorisë së parë, nuk do të luhet këtë ditë por 48 orë më vonë. Vendimi është marrë nga Sektori i Garave pranë Federatës Shqiptare të Futbollit dhe i është komunikuar klubeve përkatëse paraditen e sotme. Ka qenë vetë klubi shkodran që e ka …

Lexo me shume