Saturday , 20 January 2018
Breaking News

SPORT

E PA PRITUR / HASANI LARGOHET NGA VLLAZNIA

Edon Hasani është largimi i bujshëm nga Vllaznia në merkaton e janarit. “Panorama Sport” mëson ekskluzivisht nga burime të sigurta në klubin shkodran, se gjatë ditëve të fundit mesfushori ka marrë një superofertë nga klubi iranian, Sepahan. Në këtë të fundit ka luajtur për katër vite Xhevahir Sukaj, duke lënë përshtypje të shkëlqyera. Drejtuesit e Sepahanit kanë kontaktuar lojtarin dhe …

Lexo me shume

DEMTIMET KTHEHEN NE “MAKTH” TE EKIPI I VLLAZNISE

“Mallkimi” i dëmtimeve tek skuadra shkodrane vazhdon. Sikur të mos mjaftonte ecuria jo shumë e mirë në kampionat dhe eliminimi në Kupë, problemet po vazhdojnë të thellohen edhe më shumë në këtë fundviti. Pikërisht në prag të ndeshjes së fundit të këtij viti, asaj ndaj Partizanit, trajneri Ernest Gjoka nuk ka gjysmën e skuadrës në dispozicion. Përveç mungesave të Pjeshkës, Hasanit, …

Lexo me shume

DOÇI- BARDULLA: VLLAZNIA MUND TË FITOJË ME PARTIZANIN

Pavarërisht oshilacioneve që ka shfaqur gjatë këtij sezoni ekipi I Vllaznisë, në ndeshjen e fundit të këtij viti, atë që do të luhet të premten në Tiranë ndaj Partizanit, ajo mund t’ia dalë të marrë pikë. Të këtij mendimi janë shfaqur ish- futbollisti I kësaj skuadre Edmond Doçi por edhe futbollisti aktual I kuqebluve Florind Bardulla. Të dy ata kanë …

Lexo me shume

HENDBOLL, ZHVILLOHET TURNEU NDËRKOMBËTAR “SHKODRA 2017”

Pasditen e së dielës është zhvilluar në Shkodër një turne ndërkombëtar hendbolli në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”. Në të kanë marrë pjesë katër ekipe shqiptarësh, pikërisht Vllaznia e Shkodrës, ekipi i Ulqinit të Malit të Zi si dhe dy ekipe kosovare, ai i Kastriotit të Ferizajt dhe i Prizrenit. Natyrisht që aktiviteti i organizuar në kuadrin e festimeve të …

Lexo me shume

“VLLAZNIA B” HUMBET 0-1 NDAJ TËRBUNIT, KRAJA AKUZA ARBITRIT

“Vllaznia B” ka pësuar një tjetër humbje në shtëpi, këtë herë ndaj Tërbunit të Pukës me rezultatin 0-1. Me këtë humbje, kuqeblutë tashmë e shohin veten larg objektivit të tyre për të qenë në mes pesë ekipeve më të mira të kampionatit. Fatin e kësaj ndeshje e ka vendosur një gol i Mezinit në minutën e 10-të të ndeshjes. Më …

Lexo me shume

KALAJA: VLLAZNIA SHKON PËR TË MARRË PIKË NDAJ PARTIZANIT

Në dy ndeshjet e fundit të Vllaznisë mesfushori Arlind Kalaja ka qenë protagonsit teksa ka shënuar në të dy ato, si ndaj Tiranës për kupë ashtu edhe ndaj Kamzës për kampionat. Autori i këtyre dy golave në një prononcim për mediat ka thënë se ndihet mirë që ka shënuar sepse janë gola që do ta ndihmojnë atë të kthehet në …

Lexo me shume

RIBAJ: GOLI NDAJ KAMZËS, SHKON PËR TIFOZËT E VLLAZNISË

Pas shumë javësh shterpësi, sulmuesi i Vllaznisë Andi Ribaj më në fund ka gjetur golin me Vllazninë. Ka ndodhur kështu pikërisht në ndeshjen e së shtunës ndaj Kamzës ku ai ka shënuar golin e parë. Por jo vetëm kaq. Në përfundim të këtij takimi, ai është vlerësuar edhe si lojtari më i mirë në fushë dhe natyrisht që kjo e …

Lexo me shume

PËRMBYTJET NË LAÇ, AKADEMIA VLLAZNIA NUK LUAN

Reshjet e shumta të shiut që kanë rënë në dy ditët e fundit në të gjithë vendin, vazhdojnë të krijojnë probleme edhe tek zhvillimi normal i kampionateve të futbollit. Dhe problemet nuk kanë ndodhur vetëm në Vlorë ku pasditen e së shtunës u ndërpre në mes ndeshja Flamurtari- Laçi. Ditën e sotme nuk janë zhvilluar dy ndeshje të kampionateve të …

Lexo me shume

VLLAZNIA FITON 3-2 ME KAMZËN. TRE PIKË ME SHUMË VLERË PËR TË

Vllaznia ka marrë një fitore shumë të vështirë por me shumë vlera në ndeshjen ndaj Kamzës të luajtur pasditen e së shtunës në stadiumin “Loro Boriçi”. Kuqeblutë kanë fituar me rezultatin e ngushtë 3-2 dhe me këtë trepikësh ata marrin disi frymë më lirshëm. Në pjesën e parë ka qenë Ribaj që ka zhbllokuar rezultatin ndërsa në fillimin e së …

Lexo me shume

BASKETBOLL, VLLAZNIA MUNDET EDHE NË KAMËZ

Pavarësisht deklaratave të trajnerit Gjeçaj se Vllaznia do të kishte objektiv fitoren e dy ndeshjeve të fundit të këtij viti, kjo gjë nuk ka ndodhur. Kuqeblutë janë mundur që në të parën të cilën në fakt e bënin fakt të kryer se do ta fitonin. Bëhet fjalë për ndeshjen me ekipin e Kamzës, e zhvilluar pasditen e së premtes në …

Lexo me shume