Saturday , 16 November 2019

SPORT

BASKETBOLL MESHKUJ/ TJETËR HUMBJE PËR VLLAZNINË, E PESTA RADHAZI

Nëse ecuria e ekipit të volejbollit është për t’u marrë shembull, ajo e ekipit të basketbollit të meshkujve të Vllaznisë ka nevojë për një alarm të fortë. Kuqeblutë kanë pësuar mbrëmë humbjen e pestë rradhazi në kampionat, ndodhen në vendin e fundit në renditje dhe rrezikojnë seriozisht rënien nga kategoria. Ndaj Partizanit, pavarësisht përpjekjeve, basketbollistët shkodranë kanë pësuar humbjen e …

Lexo me shume

VOLEJBOLL MESHKUJ/ VLLAZNIA PESË NDESHJE, PESË FITORE

Vllaznia në volejboll për meshkuj ka arritur një tjetër fitore në kampionat, këtë herë në kryeqytet ndaj Tiranës. Një takim i cili ka dhuruar shumë emocione sepse kanë qenë vendasit ata që i kanë fituar dy setet e para megjithatë shkodranët nuk kanë hequr dorë kollaj nga pretendimet e tyre dhe kanë arritur t’i fitojnë njëri pas tjetrit tre setet …

Lexo me shume

ZOGAJ: I LUMTUR PËR GOLIN, POR EDHE PËR FITOREN E VLLAZNISË

Vllaznia vazhdon të fitojë në kampionat, tashmë edhe pa golat e brazilianit Zhunior megjithatë janë mesfushorët ata që po e bëjnë detyrën ashtu si duhet. Në ndeshjen e fundit ndaj Vorës, të tre golat janë shënuar pikërisht prej tyre, duke filluar nga kapiteni Lika, Hajdari por edhe i riu Zogaj. Ky i fundit në një prononcim për mediat është shprehur …

Lexo me shume

VLLAZNIA MUND 3-1 VORËN DHE THELLON DISTANCËN ME NDJEKËSET

Tjetër fitore për Vllazninë në kampionat dhe duke përfituar edhe nga humbja e Dinamos, është shkëputur plot shtatë pikë nga skuadra e vendit të dytë që tashmë mbahet nga Erzeni dhe Besëlidhja. Kuqeblutë kanë bërë detyrën duke fituar ndeshjen e tyre me Vorën në shifrat 3-1. Ka qenë një ndeshje përgjithësisht e lehtë teksa kundërshtari ka rezistuar vetëm 30 minuta. …

Lexo me shume

BASKETBOLL FEMRA/ VLLAZNIA NUK IA DEL NDAJ TIRANËS

Fitorja e javës së kaluar ndaj Flamurtarit kampion në fuqi, i dha shumë zemër ekipit të basketbollit të femrave të Vllaznisë. Megjithatë ndeshja e djeshme ndaj ekipit të Shoqatës së Basketbollit Tirana, i ka kthyer sërish me këmbë në tokë vajzat shkodrane. Ato kanë humbur ndeshjen e rradhës me shifrat 54 me 83 dhe kësisoj janë rikthyer të pozicionohen sërish …

Lexo me shume

VELEÇIKU NDAJ BURRELIT SYNON FITOREN E KATËRT

Përveç Vllaznisë, edhe skuadra tjetër veriore që merr pjesë në kategorinë e parë, ajo e Veleçikut, do ta luajë ndeshjen e rradhës në “Reshit Rusi”. Për këtë arsye, ky takim është spostuar për të dielën megjithatë nuk përbën ndonjë problem sepse koplikasit janë duke u përgatitur për ta kaluar me sukses edhe këtë takim. Duhet thënë se në këtë fushë …

Lexo me shume

TRAJNERI LIKA: OBJEKTIVI I VLLAZNISË I NJËJTI GJITHMONË- FITORJA

Vllaznia i ka mbyllur tashmë përgatitjet për sfidën e rradhës me Vorën dhe gjithçka duket gati, me objektivin e qartë për ta kaluar me sukses edhe këtë takim. Një bindje të tillë ka shfaqur në prononcimin e tij për mediat një ditë para ndeshjes edhe vetë trajneri Hasan Lika. Sipas tij, skuadra nuk e ka shumë mendjen se me cilin …

Lexo me shume

NDESHJET E AKADEMISË VLLAZNIA SHTYHEN PËR TË HËNEN

Duhej të luheshin të dielën siç ndodh zakonisht me ndeshjet e kampionateve të moshave, por ekipet e Akademisë Vllaznia këtë herë nuk do të luajnë këtë ditë. Ndeshjet e tyre janë shtyrë për të hënën dhe arsyeja ka patur të bëjë me ngarkesën që ka këtë fundjavë fusha “Reshit Rusi”. Të shtunën aty luhen ndeshjet e moshave të Ligës Amatore …

Lexo me shume

VLLAZNIA ME NJË MUNGESË TË RËNDËSISHME TË SHTUNËN

Kur u duk se gjërat po shkonin mirë në përgatitjet për ndeshjen e rradhës me Vorën, në kampin shkodran ka dalë një problem. Ai i mungesës në këtë sfidë i mesfushorit Ardit Krymi. Lojtari mësohet të ketë plotësuar numrin katër të kartonave të verdhë dhe për këtë arsye, është i skualifikuar për takimin e rradhës. Një mungesë e tillë sigurisht …

Lexo me shume

ZYRTARE: NDESHJA VLLAZNIA- VORA LUHET NË “RESHIT RUSI”

Pas sfidave me Veleçikun dhe Erzenin, edhe ndeshja e rradhës me Vorën do të luhet në fushën sportive “Reshit Rusi”. Dëshira e futbollistëve të Vllaznisë për ta luajtur këtë takim në stadiumin “Loro Boriçi” nuk është realizuar sepse Federata Shqiptare e Futbollit, institucion ky që ka ende në administrim këtë impiant sportiv, ka vendosur ta ruajë fushën e tij për …

Lexo me shume