Wednesday , 20 November 2019

SPORT

TRAJNERI LIKA: OBJEKTIVI I VLLAZNISË I NJËJTI GJITHMONË- FITORJA

Vllaznia i ka mbyllur tashmë përgatitjet për sfidën e rradhës me Vorën dhe gjithçka duket gati, me objektivin e qartë për ta kaluar me sukses edhe këtë takim. Një bindje të tillë ka shfaqur në prononcimin e tij për mediat një ditë para ndeshjes edhe vetë trajneri Hasan Lika. Sipas tij, skuadra nuk e ka shumë mendjen se me cilin …

Lexo me shume

NDESHJET E AKADEMISË VLLAZNIA SHTYHEN PËR TË HËNEN

Duhej të luheshin të dielën siç ndodh zakonisht me ndeshjet e kampionateve të moshave, por ekipet e Akademisë Vllaznia këtë herë nuk do të luajnë këtë ditë. Ndeshjet e tyre janë shtyrë për të hënën dhe arsyeja ka patur të bëjë me ngarkesën që ka këtë fundjavë fusha “Reshit Rusi”. Të shtunën aty luhen ndeshjet e moshave të Ligës Amatore …

Lexo me shume

VLLAZNIA ME NJË MUNGESË TË RËNDËSISHME TË SHTUNËN

Kur u duk se gjërat po shkonin mirë në përgatitjet për ndeshjen e rradhës me Vorën, në kampin shkodran ka dalë një problem. Ai i mungesës në këtë sfidë i mesfushorit Ardit Krymi. Lojtari mësohet të ketë plotësuar numrin katër të kartonave të verdhë dhe për këtë arsye, është i skualifikuar për takimin e rradhës. Një mungesë e tillë sigurisht …

Lexo me shume

ZYRTARE: NDESHJA VLLAZNIA- VORA LUHET NË “RESHIT RUSI”

Pas sfidave me Veleçikun dhe Erzenin, edhe ndeshja e rradhës me Vorën do të luhet në fushën sportive “Reshit Rusi”. Dëshira e futbollistëve të Vllaznisë për ta luajtur këtë takim në stadiumin “Loro Boriçi” nuk është realizuar sepse Federata Shqiptare e Futbollit, institucion ky që ka ende në administrim këtë impiant sportiv, ka vendosur ta ruajë fushën e tij për …

Lexo me shume

EZIAMAKA: I LUMTUR QË JAM PJESË E VLLAZNISË

Ka mbërritur në Shqipëri vetëm dy javë më parë dhe është shumë I lumtur që tashmë është pjesë e Vllaznisë. Sulmuesi Nigerian Eziamaka Collins Ikenna sot ka dhënë të parin prononcim si futbollist I kësaj skuadre, teksa është shprehur I lumtur për zgjedhjen që ka bërë duke e konsideruar kontratën me kuqeblutë si më të rëndësishmen e karrierës së tij …

Lexo me shume

VOLEJBOLL MESHKUJ/ TË SHTUNËN SUPERSFIDA TIRANA- VLLAZNIA

Pasditen e së shtunës në Tiranë do të luhet ndeshja më e rëndësishme e kampionatit kombëtar të volejbollit për meshkuj, ajo në mes Tiranës vendase dhe Vllaznisë. Themi më e rëndësishmja sepse të dy ekipet kryesojnë renditjen e kampionatit, me nga 11 pikë por duhet thënë se ekipi shkodran ka një ndeshje më pak të luajtur. Gjithsesi, rëndësia e kësaj …

Lexo me shume

VLLAZNIA STËRVITJE ME DY SEANCA, MENDJEN TEK VORA

E marta ka qenë një ditë e ngarkuar për futbollistët e Vllaznisë. Stafi teknik i ekipit kishte programuar zhvillimin e dy seancave këtë ditë me qëllim rritjen e ngarkesave fizike tek sportistët. Paradreke ekipi është stërvitur në palestër. Ai është ndarë në dy grupe dhe secili nga 60 minuta ka zbatuar programin e dhënë nga trajnerët Lika, Beqiri e Lekiqi. …

Lexo me shume

AKADEMIA VLLAZNIA DY FITORE NË TRANSFERTAT E VËSHTIRA TË LAÇIT

Java e tetë e kampionatit kombëtar të moshave në futboll ka qenë e mbarë për ekipet e Akademisë Vllaznia. Të dy ato kanë luajtur në transfertat e vështira të Laçit megjithatë ia kanë dalë me sukses t’I fitojnë ato. Kështu 19 vjeçarët kanë fituar me rezultatin e pastër 3-0 ndërsa 17 vjeçarët kanë fituar me shifrat 4-2. Pas kësaj jave, …

Lexo me shume

VLLAZNIA NIS TË MENDOJË PËR VORËN. STAFI I DRUHET NËNVLERËSIMIT

Barazimi i arritur të shtunën e kaluar në Shënkoll tashmë është arkivuar në kampin shkodran dhe pjestarët e tij kanë nisur të mendojnë për sfidën e rradhës. Atë që do të luajnë të shtunën tjetër në Shkodër ndaj Vorës. Fakti që luhet ndaj skuadrës që mbyll tabelën e klasifikimit, të bën të mendosh se do të jetë një ndeshje e …

Lexo me shume

BASKETBOLL MESHKUJ/ VLLAZNIA PËSON EDHE HUMBJEN E PESTË

Nëse ecuria e ekipit të femrave sivjet ka qenë krejt ndryshe, ajo e ekipit të basketbollit të meshkujve të Vllaznisë po lë shumë për të dëshiruar. Kur janë mbyllur ndeshjet e raundit të parë të fazës së parë të kampionatit, ekipi shkodran e sheh veten në fundin e tabelës së klasifikimit pas pesë humbjeve të pësuara në po kaq ndeshje …

Lexo me shume