Wednesday , 20 November 2019

SPORT

BASKETBOLL FEMRA/ VLLAZNIA MUND KAMPIONET E FLAMURTARIT

Java e katërt e kampionatit kombëtar të basketbollit për femra ka dhuruar një rezultat surprizë. Vllaznia ka arritur të mundë ekipin kampion në fuqi të Shqipërisë, Flamurtarin e Vlorës. Në fund të takimit të luajtur pasditen e së shtunës në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”, është vulosur rezultati 76 me 62 për vajzat shkodrane të cilat po tregojnë edhe njëherë …

Lexo me shume

VLLAZNIA NDALET NË SHËNKOLL. VETËM BARAZIM NDAJ VENDASVE

Pas gjashte fitoreve rradhazi, Vllaznia ndalet me ne fund. Ka ndodhur keshtu ne ndeshjen e luajtur pasditen e se shtunes ne Shenkoll ku ndaj skuadres vendase kuqeblute nuk kane marre me shume sesa barazimin 0-0. Loja e tyre sidomos ne pjesen e pare ka lene shume per te deshiruar ndersa ne te dyten, skuadra shkodrane e dominoi takimin por pa …

Lexo me shume

VOLEJBOLL MESHKUJ, VLLAZNIA 4 NDESHJE, 4 FITORE

Tjetër fitore në kampionat për Vllazninë e volejbollit të  meshkujve. Ajo e djeshmja ndaj Elbasanit në shifrat 3-0, ka qenë e katërta rradhazi në po kaq ndeshje të luajtura, një tregues ky i ecurisë së shkëlqyer të këtij ekipi në këtë fillim-kampionati. Jo më kot, Vllaznia kryeson edhe renditjen e kampionatit aktualisht duke treguar edhe njëherë tjetër se këtë vit …

Lexo me shume

TË SHTUNËN NISIN KAMPIONATET E FUTBOLLIT PËR MOSHAT

Paraditen e së shtunës do të nisin në Shkodër kampionatet e Ligës Amatore për Zonën e Veriut. Gjithçka duket gati për startin tashmë dhe sipas shefit të Zyrës Rajonale të Federatës Shqiptare të Futbollit Hysen Zmijani, e veçanta e kampionateve të sivjetme është rritja e ekipit të femrave, nga dy që ka qenë sezonin e kaluar, në gjashtë që do …

Lexo me shume

TRAJNERI LIKA: VLLAZNIA SYNON FITOREN EDHE ME SHËNKOLLIN

Shënkolli i sfidës së nesërme padyshim që nuk do të jetë ai i miqësores me të cilin Vllaznia ka luajtur në muajin gusht, por edhe kuqeblutë nuk do të jenë të njëjtit. Objektivi i tyre është i qartë, për ta fituar edhe këtë sfidë. Kështu ka deklaruar për mediat një ditë para kësaj ndeshje trajneri i ekipit shkodran Hasan Lika. …

Lexo me shume

VLLAZNIA U-19 ELIMINOHET, HUMB 0-4 EDHE NË SHKODËR

Dëshira për të përmbysur rezultatin 3-1 të ndeshjes së parë, nuk i ka mjaftuar ekipit Vllaznia U19 për t’u kualifikuar në turin e dytë të “Uefa Youth League”. Madje, edhe mbështetja e mbi 2500 tifozëve shkodranë në “Loro Boriçi” nuk ka shërbyer për asgjë. Kazakistanasit e Astanës kanë fituar me rezultatin e thellë 4-0 duke treguar se janë më lart …

Lexo me shume

MBROJTËSI MALOTA ME PROBLEME, NË DYSHIM PËR TË SHTUNËN

Kur u duk se gjërat po shkonin mirë në prag të ndeshjes me Shënkollin dhe tek Vllaznia kontigjenti i lojtarëve do të ishte më i plotë se çdo herë tjetër, në fakt nuk do të ndodhë kështu. Kjo ngaqë mbrojtësi Renato Malota prej dy ditësh ka ndjerë disa shqetësime muskulare dhe nuk është stërvitur me grupin. Stafi mjekësor është duke …

Lexo me shume

RIKUPEROHET KAPITENI LIKA, I GATSHËM PËR SFIDËN E KËSAJ JAVE

Java e shtatë e kampionatit ka dhuruar sfidën në mes Vllaznisë dhe Shënkollit që do të luhet ditën e shtunë në fushën e këtij të fundit. Në pamje të parë konsiderohet një ndeshje shumë e vështirë sepse kundërshtari sidomos në fushën e vet është shumë i fortë. Nga ana tjetër, ekipi shkodran në këtë takim do të jetë edhe më …

Lexo me shume

TË MËRKURËN ORA 17:00, VLLAZNIA U19 – ASTANA NË “LORO BORIÇI”

Sfida e shumëpritur në mes Vllaznia U19 dhe Astanës së Kazakistanit tashmë po afron dhe gjithçka duket gati për ballafaqimin e së mërkurës në orën 17.00 në stadiumin “Loro Boriçi”. Një ditë para këtij takimi të vlefshëm për “Uefa Youth League”, drejtori i Akademisë Vllaznia Qashif Hoxha dhe trajneri i ekipit Luan Zmijani kanë dalë në një konferencë për shtyp. …

Lexo me shume

LIKA: SHËNKOLLI I VËSHTIRË, POR OBJEKTIVI JONË ËSHTË FITORJA

Gjashtë fitoret në gjashtë javët e para, i kanë dhënë qetësinë e duhur Vllaznisë teksa kryeson me meritë kampionatin megjithatë tashmë duket se fillon e vështira për të. Një ecuri e tillë duhet vazhduar dhe nuk do të jetë e lehtë për të mbajtur këtë ritëm. Për më tepër, në sfidën e rradhës do të jetë shumë e vështirë sepse …

Lexo me shume