SPORT

VLLAZNIA U-19 NDALET ME NJË BARAZIM PAS 15 FITORESH RRADHAZI

Një barazim dhe një fitore kanë arritur ekipet e Akademisë Vllaznia në ndeshjet e rradhës në kampionat. Të bën përshtypje barazimi i 19 vjeçarëve që ndalin serinë e fitoreve të njëpasnjëshme ndërkohë që 17 vjeçarët kanë fituar këtë herë në takimin e luajtur në Lezhë. Ecuria e fitoreve të Vllaznia U-19 në kampionat është ndalur dje. Ajo ka barazuar në …

Lexo me shume

VLLAZNIA NIS PËRGATITJET PËR NDESHJEN ME TEUTËN

Që nga pasditja e së hënës, ekipi i Vllaznisë ka nisur përgatitjet për sfidën e rradhës. Atë që do të luajnë këtë fundjavë në Durrës ndaj Teutës vendase. Sipas njoftimeve të fundit të Federatës Shqiptare të Futbollit, kjo ndeshje do të luhet të dielën në orën 19.00 në stadiumin “Niko Dovana”. Konsiderohet shumë e rëndësishme dhe shumë vendimtare për të …

Lexo me shume

VOLEJBOLL/ VLLAZNIA “SHKURORËZOHET”, MIKOPLI DORËHIQET

Skuadra e Vllaznisë në volejboll për meshkuj jo vetëm nuk ka arritur dot të mbrojë titullin kampion të sezonit të kaluar, por është eliminuar që në çerekfinale këtë sezon. Në ndeshjen e dytë, atë ndaj Tiranës të luajtur në “Qazim Dervishi”, volejbollistët shkodranë janë mundur me rezultatin 3-2. Sipas vetë trajnerit Adrian Mikopli, Vllaznia tregoi sërish të njëjtat probleme që …

Lexo me shume

SUKAJ: NJERËZIT E VEÇANTË BËJNË GJËRA TË VEÇANTA

Njerëz të veçantë, bëjnë gola të veçantë. Kështu është shprehur Xhevahir Sukaj pas supergolit të shënuar nga 60 metra distancë në ndeshjen e djeshme ndaj Lushnjës. Sulmuesi i Vllaznisë ndërkohë përveçse për veten, ka folur jo vetëm për veten por edhe për sulmuesin e ri Pusi i cili edhe ai shënoi në këtë ndeshje. Nga ana tjetër, Sukaj ka folur …

Lexo me shume

GJOKA: TREPIKËSH ME VLERË, VLLAZNISË I DUHEN ENDE FITORE

Fitorja 4-0 e Vllaznisë natyrisht që ka kënaqur jo vetëm tifozët por edhe pjestarët e saj. Trajneri Ernest Gjoka që e kishte me shumë siklet një sfidë të tillë, tashmë ndjehet më i lehtësuar pas këtij suksesi dhe në prononcimin e tij për gazetarë u shpreh se skuadra duhet të vazhdojë të luajë e të fitojë në mënyrë që të …

Lexo me shume

VLLAZNIA “DËRRMON” LUSHNJËN. SUKAJ SHËNON EUROGOL

Vllaznia ka fituar me rezultatin e thellë 4-0 në ndeshjen e rradhës, atë ndaj Lushnjës të zhvilluar pasditen e së shtunës në stadiumin “Loro Boriçi”. Një tjetër trepikësh ky me shumë vlerë, me të cilin e çojnë në tre pikë diferencën me Teutën ndjekëse e cila është ndalur me një barazim 0-0 në Gjirokastër. Sa i takon ndeshjes së Shkodrës, …

Lexo me shume

VOLEJBOLL, VLLAZNIA PAK SHANSE PËR TË RIFITUAR TITULLIN

Skuadra kampione e Shqipërisë në volejboll për meshkuj, Vllaznia e Shkodrës, duket se do ta ketë shumë të vështirë të mbrojë titullin kampion. Ecuria e saj në dy fazët e para të kampionatit nuk ka qenë ajo e duhura dhe po ashtu, volejbollistët kuqeblu nuk i kanë bërë një nisje të mirë as fazës së plej-ofit. Sipas kalendarit të kësaj …

Lexo me shume

GJOKA: TREPIKËSHI I LUSHNJËS NJËLLOJ SI AI I SKËNDERBEUT

Trepikëshi me Lushnjën është i njëjtë si me Skënderbeun, Kukësin apo çdo skuadër tjetër dhe prandaj Vllaznia jo vetëm që nuk e nënvlerëson aspak kundërshtarin e rradhës por duhet të japë maksimumin e saj për ta fituar këtë takim. Kjo është deklarata e bërë nga trajneri i saj Ernest Gjoka në konferencën për shtyp të pragndeshjes. Numri 1 i pankinës …

Lexo me shume

VLLAZNIA: ASNJË NËNVLERËSIM PËR NDESHJEN NDAJ LUSHNJËS

Ndeshja Vllaznia- Lushnja që do të luhet të shtunën në orën 14.00 në stadiumin “Loro Boriçi” është duke u vlerësuar maksimalisht në kampin shkodran. Frika e ndonjë nënvlerësimi të mundshëm të kësaj përballje me skuadrën që thuajse ka siguruar rënien nga Superliga, ka vënë në lëvizje drejtuesit kuqeblu.Për këtë ndeshje mungesat në dispozicion të trajnerit Gjoka do të jenë tre. …

Lexo me shume

“ATLETIK” U-13 KTHEHET ME KUPË NGA TURNEU I ITALISË

Premtimi për t’u kthyer nga Italia me trofe është mbajtur nga futbollistët e Akademisë “Atletik Klub Shkodra”. Ata janë kthyer me kupën për grupmoshën U-13 teksa kanë sfiduar ekipet pjesmarrëse në turneun e Roveretos, ekipe këto nga mbarë Bota. Për t’i pritur djemtë kampionë kishin dalë përveç prindërve e familjarëve të tyre, edhe shumë tifozë shkodranë. Kapiteni i këtij ekipi …

Lexo me shume