Tuesday , 22 October 2019

SPORT

KAMPIONATET E MOSHAVE NISIN MË 2 SHTATOR

Në javën e parë të shtatorit do të nisin edhe kampionatet kombëtare në futboll për moshat. Saktësisht kampionatet për grupmoshat U-17 dhe U-19 do të nisin më 2 shtator dhe tashmë ekipet janë në pritje të mësimit të ekipeve kundërshtare Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur që sivjet t’I nisë këto kampionate pak më herët sesa vitet e kaluara dhe …

Lexo me shume

TRE LOJTARË TË TJERË TË HUAJ NË PROVË TEK VLLAZNIA

Tek Vllaznia vijon sërish ardhja e lojtarëve të huaj për t’u provuar, madje tashmë numri I tyre po shtohet gjithnjë e më shumë. Braziliani Xheferson Santana ishte I pari që mbërriti në Shkodër dhe vijon ende stërvitjen por përveç tij, në stërvitjen e të hënës pasdite kanë qenë të pranishëm edhe tre futbollistë të tjerë të huaj. Dy prej tyre …

Lexo me shume

VLLAZNIA, DREJTORI FIRAT PREZANTOHET TË MËRKURËN

Pavarësisht zhurmës së krijuar rreth drejtorit sportiv të Vllaznisë, turkut Engin Firat, në klubin shkodran nuk e kanë shumë mendjen aty. Administratori Lici, bashkë me drejtorin në fjalë dhe trajnerin Lika janë çdo ditë sëbashku për të diskutuar mbi detajet e mbarëvajtjes së përgatitjeve dhe njëkohësisht edhe plotësimin e skuadrës me lojtarë cilësorë. Megjithatë, edhe prezantimi i drejtorit të ri …

Lexo me shume

HIDHET SHORTI, VLLAZNIA NDAJ KORABIT JAVËN E PARË

Vllaznia do ta nisë kampionatin e kategorisë së parë duke luajtur në ndeshjen e parë ndaj Korabit të Peshkopisë. Ndeshje kjo që do të luhet më 9 shtator në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës. Ky ka qenë verdikti i shortit të hedhur paraditen e së hënës në ambjentet e Federatës Shqiptare të Futbollit. Kuqeblutë do të marrin pjesë në grupin …

Lexo me shume

LIKA: VLLAZNIA PO NDËRTOHET, DUHET EDHE PAK KOHË

Java e parë e stërvitjes për Vllazninë është mbyllur dhe gjërat kanë shkuar përgjithësisht mirë. Trajneri Hasan Lika në një prononcim për mediat pas ndeshjes së kontrollit të së shtunës, ka folur edhe për të, por edhe për gjendjen e skuadrës dhe nevojën për përforcime të cilat mund të vijnë duke nisur nga java e ardhshme. Ndërkohë, aktualisht në provë …

Lexo me shume

VLLAZNIA TEST KONTROLLI, SKUADRA NUK BIND SHUMË

Ekipi I Vllaznisë ka mbyllur javën e parë të stërvitjes dhe stafi teknik ka organizuar një ndeshje kontrolli brenda-përbrenda skuadrës. Qëllimi I organizimit të saj ka qenë ndër të tjera edhe për t’I dhënë mundësinë drejtorit të ri sportiv të klubit shkodran, turkut Engin Firat, për t’u njohur me kontigjentin e futbollistëve që janë aktualisht në stërvitje. Firat ka mbërritur …

Lexo me shume

“VLLAZNIA B” NË KATEGORINË E DYTË, OBJEKTIV NGJITJEN

Më 16 shtator do të nisë edhe kampionati i kategorisë së dytë në futbollin shqiptar dhe pjesë e këtij kampionati do të jetë edhe “Vllaznia B”. Sipas ndarjes të bërë nga Federata Shqiptare e Futbollit, ekipi i dytë i kuqebluve do të jetë në grupin A bashkë me ekipet e Tërbunit, Klosit, Spartakut, Partizanit B, Luzit, Gramshit, Internacional, Tirana B, …

Lexo me shume

DYNDJE FUTBOLLISTËSH TEK VLLAZNIA, PRITET SELEKSIONIMI

Mbi 30 futbollistë kanë qenë ditët e fundit në stërvitje me ekipin e Vllaznisë. Një numër i tillë kuptohet që është më i madh nga sa duhet, për më tepër që edhe stafi teknik ka qenë i paplotësuar dhe kjo e ka vështirësuar punën e trajnerit Hasan Lika. Megjithatë, kjo periudhë është kalimtare sepse nga e hëna me shumë mundësi …

Lexo me shume

NJË BRAZILIAN NË PROVË TEK VLLAZNIA, VJEN EDHE DREJTORI FIRAT

E ndërsa tek Vllaznia janë në pritje të hedhjes së shortit të kategorisë së parë, puna me ekipin ka vijuar. Skuadra po plotësohet çdo ditë e më shumë me lojtarë të ndryshëm, shumica e të cilëve janë ende në provë dhe pritet vlerësimi I stafit teknik për to. Por nga ana tjetër, që nga pasditja e së enjtes është bashkuar …

Lexo me shume

TË HËNEN SHORTI, VLLAZNIA OBJEKTIV KTHIMIN NË SUPERIORE

Më në fund është vendosur: Ditën e hënë në ambjentet e Federatës Shqiptare të Futbollit do të hidhet shorti I kategorisë së parë, kategori në të cilën sivjet merr pjesë edhe Vllaznia. Kampionati i kësaj kategorie siç dihet do të startojë më 9 shtator. Ndërkohë, pasditen e djeshme Komiteti Ekzekutiv I Federatës ka bërë publik disa vendime ndër të cilët …

Lexo me shume