Saturday , 24 March 2018

SPORT

VOLEJBOLL, DËMTOHET EDHE KOLA, PROBLEME PËR VLLAZNINË

Nisja e ndeshjeve të fazës së dytë të kampionatit, e gjen ekipin e Vllaznisë në volejboll për meshkuj me jo pak probleme. Pas largimit të njërit prej titullarëve drejt Kosovës, pikërisht të Nikolin Qafarenës, një tjetër lojtar titullar pritet t’i mungojë ekipit në ndeshjet e ardhshme. Bëhet fjalë për liberon e tij, Renato Kolën. Ai ka disa ditë që mungon …

Lexo me shume

NISIN PUNË EKIPET PËRFAQËSUESE RAJONALE TË MOSHAVE NË SHKODËR

Prej pak ditësh kanë nisur stërvitjet ekipet përfaqësuese rajonele të grupmoshave në të gjithë vendin dhe natyrisht kjo ka ndodhur edhe në Shkodër. Të ashtuquajturat “kombëtaret e Veriut” zhvillojnë një ditë në javë stërvitjet e tyre në fushën sportive “Reshit Rusi”. Elementët e këtyre ekipeve janë përzgjedhur pas disa seleksionimeve të bëra nga një grup specialistësh të ardhur nga Tirana. …

Lexo me shume

ANKESA E BESËLIDHJES BIE POSHTË. DISIPLINA I JEP TË DREJTË “VLLAZNISË B”

Ankimimi i Besëlidhjes për marrjen e fitores në tavolinë ndaj Vllaznisë B është quajtur i padrejtë nga Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit. Në mbledhjen e tij të rradhës ky komision ka marrë në shqyrtim edhe një kërkesë të tillë të klubit lezhjan i cili pretendonte se aktivizimi i Ardit Krymit dhe Erald Çinarit me Vllazninë B ka …

Lexo me shume

KOMBËTARJA U-19 DREJT ITALISË, PJESË E SAJ EDHE DY SHKODRANË

Kombëtarja e Shqipërisë për 19 vjeçarët në futboll do të marrë pjesë në një turne ndërkombëtar që do të zhvillohet në Itali javën e ardhshme. Në këtë turne përveç ekipit tonë kombëtar të kësaj grupmoshe, marrin pjesë edhe ato të Greqisë, Maltës si dhe ai i Lacios. Trajneri Erjon Bogdani ka publikuar edhe listën e lojtarëve që ka grumbulluar për …

Lexo me shume

VLLAZNIA E PËRGATIT NË HESHTJE SFIDËN ME TEUTËN

Vllaznia vijon përgatitjet për ndeshjen e së hënës me Teutën dhe gjendja e ekipit duket e mirë. Me përjashtim të 2-3 futbollistëve të cilët po kalojnë një gjendje gripale, pjesa tjetër e ekipit duket në rregull. Stafi teknik ka shtuar dozat e ngarkesave fizike duke parë që takimi është shtyrë edhe një ditë tjetër. Kjo përballje ndaj ekipit durrsak konsiderohet …

Lexo me shume

SUAD LICI: VLLAZNIA PA PRESION, DUHET TË FITOJË ME TEUTËN

Sfida e së hënës me Teutën konsiderohet e rëndësishme por ish- futbollisti i Vllaznisë Suad Lici është i mendimit se kuqeblutë mund t’ia dalin ta fitojnë këtë takim. Një deklaratë të tillë ai e ka bërë në emisionin “Sport Arena” mbrëmjen e së hënës. Në këtë emision ka qenë i ftuar edhe boksieri i shquar shkodran Jetmir Kuçi i cili …

Lexo me shume

FEDERATA VENDOS: VLLAZNIA- TEUTA SHTYHET PËR TË HËNËN

Ndeshja Vllaznia- Teuta e vlefshme për javën e 20-të të Superligës shqiptare nuk do të luhet ditën e dielë siç ishte njoftuar fillimisht por një ditë më pas. Ky është vendimi që ka marrë Federata Shqiptare e Futbollit e cila ka vendosur që kjo ndeshje të luhet të hënën në orën 18.00 në stadiumin “Loro Boriçi”. Në Shkodër mendojnë se …

Lexo me shume

AKADEMIA VLLAZNIA, DY FITORE TË TJERA NË KAMPIONAT

Java e 12-të e kampionateve të moshave ka rezultuar e mbarë për ekipet e Akademisë tonë. Të dy ato kanë fituar pastër ndaj kundërshtarëve të tyre, pikërisht ekipeve të Akademisë së Futbollit, në ndeshjet e luajtura në fushën sportive “Reshit Rusi”. Vllaznia U-19 ka fituar me rezultatin e thellë 5-0 ndërsa Vllaznia U-17 ka fituar 2-0. Ndeshja e parë ka …

Lexo me shume

VLLAZNIA- TEUTA TË DIELËN ORA 17.00 NË “LORO BORIÇI”

Fitorja e Vllaznisë në Lushnjë ka rritur entuziasmin në kampin shkodran. Ka qenë një ndeshje jetike e cila duhej fituar patjetër dhe tashmë që kjo është arritur, të gjithë duken disi më të qetë. Qetësi që në fakt ka vlejtur deri në mesditën e së hënës sepse më pas ka nisur puna dhe përgatitjet për sfidën e rradhës, atë që …

Lexo me shume

“VLLAZNIA B” FITON 2-0 NDAJ BESËLIDHJES, SHËNOJNË ÇINARI E HAJDARI

“Vllaznia B” rikthehet tek fitorja, njëkohësisht me “Vllazninë A”, në të njëjtën ditë dhe me të njëjtin rezultat, 2-0. Ndonëse ajo ka patur përballë një ekip të fortë dhe pretendent si Besëlidhja, skuadra shkodrane ia ka dalë të fitojë falë golave të shënuar nga Çinari në pjesën e parë dhe Hajdari në të dytën. Kuqeblutë e kanë dominuar lojën në …

Lexo me shume