SPORT

NIS “REFORMA” TEK SHUMËSPORTËSHI, IKIN TRAJNERËT E VOLEJBOLLIT

Rezultatet zhgënjyese të ekipeve të lojërave me dorë të Sportklub Vllaznia në sezonin e fundit, sigurisht që kanë shqetësuar drejtuesit e klubit. Kishte shumë vite që nuk ndodhte ajo çfarë ndodhi këtë sezon që asnjëri prej ekipeve të basketbollit dhe të volejbollit, të mos futet në katërshen e ekipeve më të mira të kampionatit. Në këto rrethana padyshim që ka …

Lexo me shume

TEUTA- VLLAZNIA DO GJYKOHET NGA ARBITRA SHQIPTARË

Çështja e arbitrave të huaj në sfidën Teuta- Vllaznia ka marrë fund dhe tashmë nuk bëhet më fjalë për ardhjen e tyre. Klubi shkodran pas kërkesës paraprake që kishte bërë për sjelljen e tyre, ka vendosur të heqë dorë. Padyshim që është një ndeshje e rëndësishme por jo vendimtare sepse janë edhe shtatë javë të tjera kampionat deri në fund …

Lexo me shume

ZMIJANI: VLLAZNIA U-19 SYNON TITULLIN KAMPION EDHE KËTË SEZON

Pavarësisht barazimit të arritur në ndeshjen e fundit në Kukës, barazim ky që ndali serinë prej 15 fitoresh rradhazi, ekipi i 19 vjeçarëve të Akademisë Vllaznia do të vazhdojë me serinë e rezultateve pozitive për të shkuar kësisoj drejt arritjes së objektivit që ai ka. Kështu, është shprehur në një prononcim për televizionin Rozafa trajneri i këtij ekipi Luan Zmijani. …

Lexo me shume

VLLAZNIA HEQ DORË NGA ARBITRAT E HUAJ, U BESON SHQIPTARËVE

Tek Vllaznia nuk e kanë mendjen tek arbitrat e huaj për ndeshjen me Teutën. Pavarësisht se në fillim të javës, drejtuesit e klubit hodhën idenë e arbitrave të huaj për këtë përballje, ata duket se janë tërhequr nga një ide e tillë. Së pari edhe nga arsyeja financiare sepse nuk mund të paguajnë 10 mijë euro për marrjen e tyre. …

Lexo me shume

SHQIPËRIA MUND BJELLORUSINË. VENDOS GOLI I GJINIT

Kombëtarja shqiptare e futbollit të femrave pas barazimit të arritur pesë ditë më parë në Poloni, ka arritur të marrë edhe fitoren e saj të parë në ndeshjet eliminatore të Kupës së Botës. Në takimin e luajtur në “Elbasan Arena” vajzat e drejtuara nga trajneri Armir Grima kanë fituar me rezultatin 1-0. Fatin e kësaj ndeshje e ka vendosur goli …

Lexo me shume

VLLAZNIA HESHTJE SHTYPI PARA NDESHJES ME TEUTËN

Përgatitjet e ekipit të Vllaznisë për ndeshjen e së dielës me Teutën po vijojnë në mënyrën e duhur. Gjatë ditës së mërkurë, kuqeblutë kanë zhvilluar dy seanca stërvitore. Paradreke si zakonisht në palestër ndërsa pasdreke në fushë me topin. Fakti që kemi të bëjmë me një sfidë shumë të rëndësishme dhe njëkohësisht edhe delikate, ka shtyre drejtuesit e klubit të …

Lexo me shume

BASKETBOLL TË RINJ, VLLAZNIA FITON NDAJ APOLONISË

Ekipi i Vllaznisë në basketboll për të rinj është rikthyer sërish tek fitoret në kampionat. Pas humbjes javën e kaluar në Tiranë ndaj Superior klima, djemtë shkodranë shfaqën një dëshirë të madhe në ndeshjen e rradhës për t’u rikthyer tek sukseset dhe këtë e demostruan në ndeshjen ndaj Apolonisë. Ndeshje kjo që u luajt në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”. …

Lexo me shume

BERISHA: VLLAZNIA S’MENDON HUMBJEN TË DIELËN NË DURRËS

Vllaznia do të shkojë në Durrës me objektiva të qarta për të mos e humbur ndeshjen që do të luajë ditën e dielë ndaj Teutës. Ky do të jetë pikësynimi i skuadrës shkodrane në ndeshjen e saj të rradhës dhe ai është bërë i ditur nga mbrojtësi i saj, shqiptaro- maqedonasi Sedat Berisha i cili ka qenë i ftuar në …

Lexo me shume

VLLAZNIA U-19 NDALET ME NJË BARAZIM PAS 15 FITORESH RRADHAZI

Një barazim dhe një fitore kanë arritur ekipet e Akademisë Vllaznia në ndeshjet e rradhës në kampionat. Të bën përshtypje barazimi i 19 vjeçarëve që ndalin serinë e fitoreve të njëpasnjëshme ndërkohë që 17 vjeçarët kanë fituar këtë herë në takimin e luajtur në Lezhë. Ecuria e fitoreve të Vllaznia U-19 në kampionat është ndalur dje. Ajo ka barazuar në …

Lexo me shume

VLLAZNIA NIS PËRGATITJET PËR NDESHJEN ME TEUTËN

Që nga pasditja e së hënës, ekipi i Vllaznisë ka nisur përgatitjet për sfidën e rradhës. Atë që do të luajnë këtë fundjavë në Durrës ndaj Teutës vendase. Sipas njoftimeve të fundit të Federatës Shqiptare të Futbollit, kjo ndeshje do të luhet të dielën në orën 19.00 në stadiumin “Niko Dovana”. Konsiderohet shumë e rëndësishme dhe shumë vendimtare për të …

Lexo me shume