SPORT

VLLAZNIA NË MERKATO, POR ENDE ASNJË EMËR KONKRET

Ndonëse ka ditë që flitet për afrime tek Vllaznia, ende asnjë emër konkret futbollistësh nuk ka nisur të qarkullojë në lidhje me ata që pritet të vijnë në Shkodër. Nëse po ndodh kjo, do të thotë se drejtuesit e klubit ose nuk duan të japin emrat e tyre ose janë duke parë të gjitha pistat e mundshme për të sjellë …

Lexo me shume

BASKETBOLL TË RINJ/ VLLAZNIA HUMB NDAJ “GOGA BASKET”

Kur viti 2018 po shkon drejt fundit, thuajse të gjithë kampionatet dhe aktivitetet sportive janë ndërprerë dhe I vetmi që vazhdon të luhet është ai I basketbollit për të rinj. Fillimi me vonesë I tij ka bërë që Federata të programojë zhvillimin e ndeshjeve edhe në këto ditë të fundit të vitit. Kështu, ndeshjet e javës së gjashtë janë zhvilluar …

Lexo me shume

TRAJNERI DULI: VELEÇIKU I DUHEN EDHE LOJTARË TË TJERË

Në gjysmën e parë të sezonit ekipi i Veleçikut ka bërë një paraqitje përgjithësisht të mirë teksa e ka mbyllur atë në vendin e gjashtë, megjithatë në momente të caktuar është ngjitur deri në vendin e katërt të renditje. Objektivi i tij dihet, qëndrimi në kategori dhe kjo mund të arrihet fare lehtë nëse koplikasit në fund të fazësë së …

Lexo me shume

“10 SPORTISTËT MË TË MIRË TË VITIT” SHPALLEN MË 27 DHJETOR

Anketa tradicionale e fundvitit për shpalljen e sportistëve dhe trajnerëve më të mirë të vitit, do të zhvillohet edhe këtë vit dhe tashmë ka mbetur vetëm shpallja e tyre. Në vite të ndryshme është organizuar në mënyra të ndryshme dhe sivjet duket se është zgjedhur një mënyrë tjetër për shpalljen e tyre. Ceremonia do të zhvillohet të enjten më datë …

Lexo me shume

VLLAZNIA EDHE PAK DITË STËRVITJE PARA MARRJES SË PUSHIMEVE

Me ndeshjen ndaj Veleçikut janë mbyllur ndeshjet e këtij viti për ekipin e Vllaznisë, por futbollistët e saj do t’i rikthehen sërish procesit stërvitor të mërkurën. Trajneri Lika i ka lënë tre ditë pushim ata, edhe për festën e Krishtlindjes ndërkohë që do të jenë edhe për pak ditë më pas në fushën e stërvitjes. Kjo do të zgjasë deri …

Lexo me shume

VLLAZNIA FEMRA SHPALLET “KAMPIONE DIMRI”

Me fitore e ka mbyllur këtë vit edhe ekipit i Vllaznisë në futboll për femra. Ai ka luajtur në transfertë me Bilisht Sport dhe vajzat e drejtuara nga trajneri Nikolin Leka kanë fituar me rezultatin e thellë 10-0. Protagonistja kryesore e këtij suksesi ka qenë lojtarja e saposhpallur si më e mirja e vitit- Megi Doçi e cila ka shënuar …

Lexo me shume

ALEN SHERRI: VLLAZNIA KA BËRË GJYSMËN E PUNËS DERI TANI

Në ndeshjen e fundit të këtij viti, atë ndaj Veleçikut nuk ka pësuar gol, gjithsesi porta e mbrojtur prej tij është prekur 5 herë këtë sezon. Kuptohet që është një shifër e mirë sepse Vllaznia është skuadra që ka pësuar më pak gola. Alen Sherri është i kënaqur që ekipi i bëri një mbyllje të mirë këtij viti, por nga …

Lexo me shume

VLLAZNIA FITON NDESHJEN E FUNDIT, MUND 2-0 VELEÇIKUN

Vllaznia e mbyll me fitore vitin 2018. Perballe Veleçikut ne ndeshjen e javes se 14-te kategorise se pare, ekipi shkodran ka fituar me rezultatin 2-0. Duke perfituar edhe nga barazimi i Erzenit ndaj Beselidhjes, diferenca ne mes dy ekipeve te para shkon serish ne shtate pike. Sa i takon ndeshjes, ne minuten e 16-te Hajdari ka zhbllokuar rezultatin teksa i …

Lexo me shume

VLLAZNIA PRANË AKORDIT ME NJË BASKETBOLLIST CILËSOR

Pas dështimit me dy prej tre amerikanëve, drejtuesit e ekipit të basketbollit të meshkujve të Vllaznisë po vazhdojnë përpjekjet për përforcimin e tij me lojtarë të tjerë. Dhe ndërsa në ditët në vijim pritet të vijnë sërish disa lojtarë të tjerë të huaj për t’u provuar, presidenti Xhaferi po synon edhe pistën e kampionatit shqiptar. Pasi nuk ka mundur t’i …

Lexo me shume

BASKETBOLL/ VLLAZNIA LARGON DY PREJ AMERIKANËVE

Erdhën me bujë për të bërë ndryshimet e pritshme tek Vllaznia, por nuk dhanë atë çfarë duhet. Për këtë arsye, dy nga tre basketbollistët amerikanë të Vllaznisë, janë larguar tashmë nga Shkodra. Bëhet fjalë për Austin Dasent dhe për Michael Hundley. Performanca e tyre nuk ka qenë ajo e duhura dhe për këtë arsye, pas një bisede me presidentin Xhaferi …

Lexo me shume