Saturday , 25 November 2017

ÇELJA E NEGOCIATAVE, RAMA: NE DHJETOR TAKOHEM ME JUNCKER

Kryeministri Edi Rama do të takojë në fillim të dhjetorit Presidentin e Komisionit Europian Jean-Claude Juncker. Lajmin e ka bërë të ditur vetë shefi i qeverisë shqiptarë gjatë konferencës së përbashkët me komisionerin Johanes Hahn.

Edhe vetë Rama e pranoi një gjë të tillë, duke thënë se  ka marrë një ftesë nga Presidenti  dhe në qendër të diskutimeve do të jetë integrimi i Shqipërisë në BE.

“Jemi të inkurajuar nga zhvillimet e fundit që në një farë mënyrë po e kthejnë erën në favor të rrugëtimit tonë evropian, duke e sjellë edhe mesazhet inkurajuese nga Presidenti Junker, të cilin me shumë kënaqësi do ta takoj në fillim të dhjetorit pas ftesës së marrë ditën e djeshme”, njoftoi shefi i qeverisë.

Lexoni dhe kete

DREJTORET E SPITALEVE, REAGON SPAHIA: EMERIME PARTIAKE

Pas publikimit të listës së drejtorëve të rinj të spitaleve në vend nga ministria e …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin