Sunday , 28 February 2021

EREKFINALE, VLLAZNIA FITON NDESHJEN E PARE TE KUPES SE SHQIPERISE

Vllaznia ka arritur te marre nje fitore minimale, por teper te rendesishme ne ndeshjen e pare te cerekfinaleve per Kupen e Shqiperise. Ekipi shkodran duket se e fillon mir ndeshjen teksa n fush nga minuta e par ka edhe Bakajn. Por n fakt rastin e par pr shnim e kan miqt me an t Maganit. N minutn e 15-t ai shfaqet i lir brenda zons shkodrane, e drgoj topin mbi portierin Agovi por pr fatin e Vllaznis,ai prfundon paksa mbi travers. Ndrkoh vendasit mundohen t tregohen racional me lojn e tyre dhe n t parin rast q krijojn, arrijn t shnojn. Vrapi nga rivnia ansore hedh nj top t gjat n zon, ai largohet nga nj mbrojts dhe prfundon tek kmbt e Tafilit, q nga jasht zone gjuan fort dhe topi prfundon n rrjet. Gol q do t’i jepte qetsin kuqebluve por ndrkoh do t ishte Teuta ajo q n fundin e pjess s par do t kishte nj tjetr rast me an t Bangal por topi i guajtur prej tij prfundon jasht. Pjesa e par prfundon 1-0 pr Vllaznin. Ne te dyten, nuk ka shume histori dhe Vllaznia arrin te administroje rezultatin, duke siguruar fitoren. Pas ndeshjes, trajneri Cungu u shpreh i kenaqur per rezultatin e arritur dhe lojen e skuadres se tij.

Keshtu, pas fitores ne ndeshjen e pare, Vllaznia do te tentoje kualfikimin per ne gjysemfinale te Kupes se Shqiperise ne Durres, aty ku do te luaje ndeshjen e kthimit. Por, me pare, shkodranet do te luajne ne fundjave ndaj Partizanit per kampionat, nje tjeter ndeshje delikate, ku kerkohet nje tjeter rezultat pozitiv.

Lexoni dhe kete

BRDARIÇ: NDAJ TIRANËS VLEN VETËM FITORJA PËR VLLAZNINË

Vllaznia do të luajë pasditen e së shtunës ne ora 13:00 në stadiumin “Loro Boriçi” …