Wednesday , 21 March 2018

Ēėshtja Riformato, Prokuroria shtyn hetimet, nė pritje tė provave mė tė forta nga Italia

Prokuroria e Tiranės ka kėrkuar edhe disa muaj kohė pėr tė pėrfunduar hetimet pėr aviatorin Italian, Giorgo Riformato , i akuzuar pėr trafik droge.

Sipas akuzės shkak pėr kėtė shtyerje ėshtė bėrė dokumentacioni i plotė dhe zyrtarė qė autoritet italiane duhet tė sjellin nė Shqipėri pėr Riformaton i cili rezulton tė ketė precedent penal edhe nė vendin e tij.

I fundit i vėnė nė pranga ishte paketuesi i drogės sė bllokuar nė 10 Maj pranė plazhit tė Divjakės.

Bėhet fjalė pėr 460 kg marijuanė e cila ishte gati pėr tu trafikaur.  Ky rast ēoi Prokurorinė nė hetime edhe tė tentativave tė tjera pėr trafikimin e drogave nga Shqipėria me avion nė drejtim tė Italisė dhe vendeve tė tjera tė BE-sė.

Lexoni dhe kete

PROBLEME NE NJESINE ADMINISTRATIVE TE DAJƇIT

Situata e pĆ«rmbytjeve vijon tĆ« mos njohĆ« asnjĆ« pĆ«rmirĆ«sim nĆ« territorin e BashkisĆ« ShkodĆ«r. PĆ«rkundrazi, …