Saturday , 15 August 2020

FAR NDODH KUR RAMA E BERISHA BHEN BASHK NE KUVEND!

Nj situat komike sht shnuar kt seanc n Kuvendin e Shqipris, e pa ndodhur m par. Kryeministri Edi Rama i ka liruar foltoren e Kuvendit paraardhsin e tij Berisha i cili komentonte nga vendi pr skandalin e CEZ dhe e ka ftuar t dal e t flas nga aty. Deputeti e ka mirpritur kt “ofert”, sht ngritur n aoln e Kuvendit, ndrsa krah tij qndroi shefi i mazhorancs. N fakt, deputeti demokrat abuzoi me kohn saq kryeministrit ju desh t pres gjat n kmb krah tij, e shpesh her ta pyes: A mbarove?

Berisha e ka prfunduar fjalimin e tij mes batutash me njri-tjetrin, ndrsa pr ta prcjell, kryeministri Rama i ka “rn” supeve.

Berisha: Edi q ti i ke t lodhura nervat nuk duron dot pr me tpr kto
Rama: H h mbaro

Ndrkoh q Berisha flet Rama komenton dhe ndjek lvizjet e tij teksa lexon n flet
Rama: Nuk e ke n letr kt pse i shton fjalt

Kjo situate nuk mund te kalonte pa te qeshura ne salle ndersa disa nga ministrat dhe deputetet nuk kane dashur t’i shpetoje ky rast, ndaj kane nxjerre telefonat dhe kane nisur te filmojne.

Lexoni dhe kete

TABAKU: RAMA I GËNJEU SHQIPTARËT SE RRUGA NUK ËSHTË ZHVILLIM

Partia Demokratike deklaron se bilanci i vetëm i qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama është 22 …