Thursday , 13 August 2020

ÇIKLISTËT E VLLAZNISË NË PRITJE TË GARËS SË PARË

Gjysma e parë e vitit 2020 po mbyllet dhe në Shqipëri çiklistët ende nuk kanë zhvilluar asnjë aktivitet. Kjo gjë ka krijuar jo pak probleme për të gjithë sportistët dhe veçanërisht tek Vllaznia ngaqë akoma nuk është e qartë se kur do të rifillojnë garat.

Trajneri Leonat Kola për televizionin Rozafa është shprehur se janë në kontakte të vazhdueshme me Federatën dhe presin nga momenti të moment të njihen me kalendarin e aktiviteteve të ardhshme.

Ndërkohë i pyetur në lidhje me përbërjen dhe objektivat që do të ketë ekipi i Vllaznisë për vitin 2020, trajneri Kola përgjigjet…

Prej disa vitesh, ekipi i Vllaznisë ka dominuar në çiklizmin shqiptar, falë elementit të mirë që ka patur në rradhët e tij por edhe të punës së madhe që është bërë në stërvitje dhe duket se kjo traditë do të vazhdojë edhe gjatë këtij viti.

Lexoni dhe kete

GJERMANO- KROATI BRDARIÇ EMËROHET TRAJNER I VLLAZNISË

Tashmë nuk ka më dilema. Gjermano- kroati Thomas Brdariç është zyrtarisht trajneri i ri i …