ĒIKLISTI I VLLAZNISĖ BRUNO KOLA FITON NJĖ TJETĖR KUPĖ

Ēiklisti I talentuar shkodran Bruno Kola ka fituar njė tjetėr kupė. Bėhet fjalė pėr kupėn e vėnė pėr njė aktivitet tė zhvilluar kėto ditė nė Tiranė ku kanė marrė pjesė sportistėt mė tė mirė kadetė tė tė gjithė ekipeve tė vendit. Ka qenė njė etapė e zhvilluar nė rrugėn Tiranė- Elbasan, 60 kilometra e gjatė dhe nė fund tė saj, 15 vjeēari shkodran ka arritur tė lėrė pas tė gjithė ēiklistėt e tjerė pjesmarrės duke u kurorėzuar nė kėtė mėnyrė si fitues I kupės sė vėnė nga Federata Shqiptare e Ēiklizmit.

Ai ka zėnė vendin e parė duke lėnė pas dy rivalėt e tij kryesorė, sportistėt e Teutės Tafilin dhe Ballgjinin. Pėr tė ndjekur kėtė garė kanė qenė tė pranishėm edhe dy pėrfaqėsues tė Federatės Europiane tė Ēiklizmit tė cilėt kanė qenė nė vendin tonė gjatė kėtyre ditėve pėr tė dhėnė leksione pėr trajnerėt e tė gjithė ekipeve.

Tė dy kėta pėrfaqėsues kanė vlerėsuar si shumė positive tė dhėnat e ēiklistit tė Vllaznisė Bruno Kola duke e evidentuar atė si njė element me shumė tė ardhme nisur edhe nga mosha e tij e re. Shumėkush nė fakt e krahason atė me njė Agim Tafil tė ri megjithatė duket se ėshtė shumė herėt pėr krahasime tė tilla. E rėndėsishme ėshtė qė karriera e kėtij sportisti ka nisur mbarė dhe kėtė e tregojnė edhe kupat e njėpasnjėshme qė ėshtė duke fituar.

Lexoni dhe kete

9 KLUBE BOJKOTOJNƋ NISJEN E SEZONIT TƋ RI FUTBOLLISTIK

Mbledhja e sotme e LigĆ«s Profesioniste bashkĆ« me drejtuesit e FederatĆ«s Shqiptare tĆ« Futbollit ka …