Saturday , 31 October 2020

ĒIKLISTI I VLLAZNISĖ BRUNO KOLA FITUES I KUPĖS “26 MARSI”

Ēiklistėt e Vllaznisė kanė dominuar nė mėnyrė absolute nė garėn e parė tė kėtij viti, nė kupėn “26 Marsi”, zhvilluar paraditen e djeshme, pikėrisht me rastin e festės sė qytetit tė Kavajės. Me itinerar Kavajė- Maminas- Kavajė, e gjatė 70 km, kjo garė ka qenė e pėrbashkėt si pėr kategorinė kadetė ashtu edhe atė junior. Nisja ėshtė bėrė njėkohėsisht dhe mbėrritja nė finish do tė bėnte ndarjen e fituesve. Gara ka patur ritėm tė pėlqyeshėm dhe nė momente tė caktuara ka patur edhe shkėputje tė ēiklistėve tė veēantė megjihatė grupi i ka kapur duke bėrė qė nė Kavajė tė mbėrrijnė thuajse tė gjithė njėherazi. Fituesit do t’i ndante sprinti i fuqishėm dhe mbėrritja nė qendrėn e qytetit.

Nga pjesmarrėsit, mė i shpejti do tė tregohej ēiklisti i talentuar i Vllaznisė, 15 vjeēari Bruno Kola, qė me njė sprint tė fortė, ka arritur t’i lėrė tė gjithė pas dhe ka prerė i pari finishin. Pas tij, njė tjetėr sportist i Vllaznisė, Kledison Cani e pastaj me rradhė tė tjerėt por duhet pėrmendur fakti qė ēiklistėt shkodranė kanė qenė mė tė mirėt nė kėtė garė sepse nė 6 tė parėt, 4 prej tyre kanė qenė pjesė e kėtij ekipi. Pas pėrfundimit tė garės, gjyqtaria ka bėrė ndarjen e fituesve sipas kategorive.

Kėshtu pėr kategorinė kadetė, Bruno Kola wshtw I pari ndwrsa Rigers Velija po I Vllaznisw, u rendit I treti. Mė pas, ėshtė bėrė edhe renditja e mė tė mirėve nė kategorinė junior. Edhe kėtu, fitues ėshtė shpallur njė sportist i Vllaznisw, pikwrisht Kledison Cani  Gara e parė e vitit 2016 pėr ēiklizmin shqiptar nė kėtė mėnyrė ėshtė mbyllur me njė dominim absolut tė ēiklistėve tė Vllaznisė, tė cilėt edhe me ndryshimet e fundit nė drejtim, duken shumė tė motivuar pėr t’u rikthyer sėrish nė nivele tė larta.

Lexoni dhe kete

ADEMI: 100% E AKSIONEVE TƋ VLLAZNISƋ NƋ SHITJE

Vllaznia e futbollit Ć«shtĆ« e gatshme pĆ«r tĆ« kaluar nĆ« duar tĆ« privatit. Ligji pĆ«r …