Ēobaj: Te protesojme kunder rritjes se taksave!

Kryesia e partise demokratike dega Shkoder ne prag te protestes se 22 nentorit ka zhvilluar mbledhjen e radhes, ku te pranishem kane qene edhe deputetet e selise blu te qarkut Shkoder.

Kryetari i Partisė Demokratike Ramiz Ēobaj u ka bėrė edhe njė herė thirrje qytetarėve te Shkodres qė tė bashkohen nė protestėn e ditės sė Shtune. Ēobaj theksoi se me protestėn synohet qė ti jepet njė mesazh i qartė qeverisė pėr tė mos rritur taksat, tarifat e studentėve dhe ēmimin e energjisė.

Qytetaret e Shkodres do nisen drejt Tiranes rreth ores 09- 00 nga pika te ndryshme te metropolit verior, ndersa pritet qe drejt protestes te niset nje numer i konsiderueshem.

Lexoni dhe kete

KRYEMINISTRI EDI RAMA MBERRIN NESER NE SHKODER, ZBARDHET AXHENDA

Eshte zbardhur axhenda e vizitĆ«s sĆ« kryeministrit Edi Rama nĆ« ShkodĆ«r. Raportohet se Rama bashkĆ« …