Tuesday , 16 August 2022

Çobaj: Te protesojme kunder rritjes se taksave!

Kryesia e partise demokratike dega Shkoder ne prag te protestes se 22 nentorit ka zhvilluar mbledhjen e radhes, ku te pranishem kane qene edhe deputetet e selise blu te qarkut Shkoder.

Kryetari i Partisë Demokratike Ramiz Çobaj u ka bërë edhe një herë thirrje qytetarëve te Shkodres që të bashkohen në protestën e ditës së Shtune. Çobaj theksoi se me protestën synohet që ti jepet një mesazh i qartë qeverisë për të mos rritur taksat, tarifat e studentëve dhe çmimin e energjisë.

Qytetaret e Shkodres do nisen drejt Tiranes rreth ores 09- 00 nga pika te ndryshme te metropolit verior, ndersa pritet qe drejt protestes te niset nje numer i konsiderueshem.

Lexoni dhe kete

PD: BORDET E TRANSPARENCĂ‹S BASHKĂ‹PUNĂ‹TORĂ‹ NĂ‹ VJEDHJE

Partia Demokratike vijon akuzat ndaj Bordit tĂ« TransparencĂ«s pĂ«rsa i pĂ«rket lĂ«vizjes nĂ« çmime tĂ« …