OBAJ: VETEM TE ORGANIZUAR 3000 PROTESTUES NGA SHKODRA

Rreth ores 7:00 te mengjesit mijera protestues jane nisur nga Shkodra drejt kryeqytetit per te protestuar. Perpara nisjes kryetari I partise demokratike Ramiz obaj tha se jane nisur me heret pasi kontrollet jane te imtesishme, ndersa numeri I protestuesve I ka kaluar 3000 vetem nga territori I qarkut Shkoder.Nisjet e protestesve kane qene ne menyre te organizuar ne cdo qytet. Ndersa nga Shkodra jane nisur dhjete autobuse si dhe furgone dhe autovetura. Ndersa qindera te tjere jane nisur me mjete private dhe te pa organizuar.

Lexoni dhe kete

ILIR META E QUAN EDI RAMËN ISH-KRYEMINISTËR

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta pasi ndoqi ndeshjen e basketbollit në Shkodër mes Vllaznisë që …