COVID-19, BASHA ME THIRRJE PËR QYTETARËT

Kreu i PD, Lulzim Basha, iu ka bërë thirrje qytetarëve dhe bizneseve që të marrin masa ndaj Covid-19, duke ruajtur distancën, higjienën dhe përdorur maska në ambiente të mbyllura, pasi sipas tij qeveria është dorëzuar.

Kryedemokrati Basha ishte këtë të shtunë në Pogradec, ku ka premtuar mbështetje për sipërmarrësit, prodhuesit e bizneset.

Prej javësh, kreu i PD ka nisur një sërë takimesh në qytete të ndryshme të vendit, duke dëgjuar problematikat e qytetarëve dhe bizneseve.

Lexoni dhe kete

TESTET TE PRIVATI, MINISTRIA ZBARDH KRITERET

Është e vërtetë që Ministria e Shëndetësisë ka autorizuar spitalet private të kryejnë testet molekulare …