COVID-19, MINISTRJA MANASTIRLIU ME TONE TË FORTA

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, foli me tone të ashpra në Kuvend për situatën e krijuar nga koronavirusi, duke iu kërkuar qytetarëve të zbatojnë masat.

Duke iu përgjigjur atyre që nuk besojnë se koronavirusi ekziston, Manastirliu iu kërkoi të shkojnë te Spitali Infektiv dhe të shohin se vetëm sot 6 pacientë janë në terapi intensive, disa prej të cilëve në moshë fare të re.

Nuk do të izolohemi, nuk do të marrim masa, por duhet të zbatojmë rregullat e thjeshta – tha Manastirliu.

Lexoni dhe kete

LAÇI VIJON TE MBETET PA SPITAL

Këto janë pamjet e shembjes së spitalit te Laçit të dëmtuar nga tërmeti i nëntorit. …