COVID-19, MJEKJA E INFEKTIVIT APEL TË RINJVE

Mjekja Migena Qato nga spitali Infektiv apelon të rinjtë që të kenë shumë kujdes dhe të respektojnë masat anti-COVID, pasi sëmundja nuk ka preferenca dhe prek cdo grupmoshë.

Sipas saj, pandemia është e përmasave që më parë nuk ishim përballuar, ndërkohë ditët e fundit nuk kanë qenë të lehta, pasi numri i rasteve është shtuar në mënyrë të konsiderueshme.

Numri i të infektuarve por edhe viktimave vijon të jetë në rritje çdo ditë në vendin tonë, prandaj duhet rritur kujdesi nga qytetarët.

Lexoni dhe kete

TESTET TE PRIVATI, MINISTRIA ZBARDH KRITERET

Është e vërtetë që Ministria e Shëndetësisë ka autorizuar spitalet private të kryejnë testet molekulare …