Tuesday , 29 September 2020

CUNGU: E VĖSHTIRĖ ME PARTIZANIN, POR DO TENTOJMĖ PIKĖ

Situata e krijuar pas humbjes me Teutėn ėshtė lėnė tashmė pas nga futbollistėt dhe drejtuesit e Vllaznisė tė cilėt janė nė pėrgatitjet e fundit pėr takimin e nesėrm me Partizanin. Trajneri Armando Cungu nė konferencėn e zakonshme pėr shtyp qė organizon njė ditė para ndeshjes, shpreh bindjen e tij tė plotė se skuadra do tė paraqitet mirė nė kėtė takim dhe pavarėsisht objektivave tė kundėrshtarit, do tė kėrkojė pikė nė Tiranė.

Por ndėrkohė, njė rezultat i mirė pozitiv ndaj Partizanit do tė shėrbente edhe pėr heqjen e gjobave qė trajneri Cungu ka propozuar pėr futbollistėt e tij pas humbjes me Teutėn dhe kjo mund tė jetė njė arsye mė shumė qė ata tė bėjnė mė tė mirėn nė kėtė takim.

 

Ndeshja Partizani- Vllaznia luhet tė dielėn nė orėn 19.00 nė stadiumin kombėtar ”Qemal Stafa”. Ekipi shkodran pas stėrvitjes sė sotme, ėshtė nisur drejt kryeqytetit pėr tė kaluar atje natėn nė kėtė pragndeshje shumė tė rėndėsishme dhe ku do kėrkohet patjetėr marrja e pikės.

Lexoni dhe kete

LIBOHOVA & DUKA: PRESIM REAGIMIN E QEVERISƋ PƋR FUTBOLLIN

Kaosi nĆ« futbollin shqiptar vazhdon ende dhe po ashtu edhe bojkoti. TĆ« gjithĆ« ekipeve janĆ« …