CUNGU: FLUKS I LARTĖ TURISTĖSH NĖ BREGDETIN E ULQINIT

Kryetari i komunės sė Ulqinit Nazif Cungu, deklaroi nga qyteti i Shkodrės se bregdeti i qytetit qė ai pėrfaqėson ka arritur kulminacionin e fluksit tė turistėve, ndėrsa sipas tij pėrgatitjet pėr kėtė sezon kanė qenė nė nivele tė larta.

Kėto deklarata tė kryekomunarit Cungu erdhėn gjatė pjesėmarrjes sė tij 4 ditore nė Shkodėr, ku u mbajt seminari i XII mbarėkombėtar “Pėr mėsimin plotėsues tė gjuhės shqipe nė diasporė”.

Bregdeti i Ulqinit ėshtė njė ndėr destinacionet e rėndėsishme tė shqiptarėve, kryesisht atyre qė jetojnė jashtė kufijve.

Lexoni dhe kete

KRYETARI I PD-se LULZIM BASHA, TAKIM NE RRESHEN

Kryetari i PartisĆ« Demokratike Lulzim Basha tha nga RrĆ«sheni, se vendi nuk do tĆ« bĆ«jĆ« …