Monday , 26 October 2020

CUNGU: KORABI I VĖSHTIRĖ, VLERĖSIM MAKSIMAL PĖR TĖ

Nė pamje tė parė Korabi ėshtė njė kundėrshtar i lehtė por nuk ėshtė kėshtu. Ai duhet vlerėsuar maksimalisht dhe vetėm duke luajtur me kujdes, mund t’ia dalim ta fitojmė kėtė takim. Kjo ėshtė deklarata e bėrė nga trajneri i Vllaznisė Armando Cungu nė prononcimin e tij pėr mediat, njė ditė para ndeshjes sė rradhės. Po ashtu, ai e ka konsideruar kėtė takim si shumė tė rėndėsishėm pėr ecurinė e mėtejshme tė skuadrės nė kampionat.

Numri 1 i pankinės shkodrane ėshtė ndalur edhe njėherė tek mungesa e tifozėve nė shkallėt e stadiumit dhe u ka bėrė thirrje atyre pėr ta mbėshtetur Vllazninė sepse ajo ka nevojė pėr ta.

Ndeshja Vllaznia- Korabi e vlefshme pėr javėn e 13-tė tė Superligės, do tė luhet tė mėrkurėn nė orėn 17.00 nė stadiumin “Loro Boriēi” dhe nė dispozicion tė stafit teknik tė kuqebluve duket se janė shumica e lojtarėve titullarė qė do tė kėrkojnė njė tjetėr fitore nė kampionat pėr skuadrėn e tyre.

Lexoni dhe kete

HIDHET SHORTI, VLLAZNIA FEMRA PƋRBALLƋ KAMPIONES TURKE

Vllaznia e femrave ka mƋsuar emrin e ekipit kundershtar ne turin e pare te Liges …