Friday , 27 November 2020

CUNGU: KRYMI KA NJ T ARDHME T SIGURT PRPARA

Loja e mir q po zhvillon prej tre sezonesh me Vllaznin, e kan br Ardit Krymin t jet nj nga mesfushort m t mir t kampionatit shqiptar, ndonse sht vetm 20 vje. Bhet fjal pr nj lojtar t dal nga Akademia e ktij klubi i cili tashmi sht shndrruar n nj nga pikat m t forta t ksaj skuadre dhe sa her q mungon n formacion, mungesa e tij dallohet lehtsisht n lojn e saj. Ajo q t udit sht padiskutim mosthirrja e tij n ekipet kombtare dhe konkretisht tek U-21. Krymi sht grumbulluar n ndonj rast por m pas sht braktisur. I pyetur n lidhje me kt shtje, trajneri Cungu e ka marr n mbrojtje lojtarin e tij por edhe i ka kshilluar t vazhdoj punn sepse t ardhmen e ka t sigurt prpara.

Krymi nuk do t jet n dispozicin t trajnerit Cungu pr ndeshjen e rradhs ndaj Lufttarit ngaq sht i skualifikuar me kartona dhe kjo natyrisht q ka shkaktuar “dhembje koke” pr numrin 1 t pankins shkodrane sepse e ka t vshtir t zvendsoj nj lojtar t till.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U-21 FITON 5 – 0 NDAJ AKADEMISË SË FUTBOLLIT

Vllaznia U21 ka marre nje tjeter fitore ne kampionat dhe tashme eshte ngjitur ne kuoten …