Friday , 18 September 2020

CUNGU: NDAJ SKĖNDERBEUT ASNJĖ TOLERIM, LUAJMĖ PĖR FITORE

Trajneri i Vllaznisė Armando Cungu ka hedhur poshtė tė gjithė zėrat qė flasin pėr njė tolerim nė ndeshjen e sė shtunės ndaj Skėnderbeut. Nė konferencėn pėr shtyp tė pragndeshjes sė rradhės, numri 1 i pankinės shkodrane i ka quajtur keqdashėse lajme tė tilla dhe ka siguruar se ndaj korēarėve do tė bėhet maksimumi pėr tė marrė njė rezultat pozitiv.

Megjithatė pėr tė kėrkuar pikė nuk do tė jetė elehtė dhe kėtė e ka tė qartė edhe vetė Cungu megjithatė porosia e tij pėr skuadrėn ėshtė e qartė: pėr tė dhėnė mė shumė sesa mundėsitė e saj nė kėtė takim.

Vllaznia deri mė tani ka qenė nė fakt e qetė sa i takon kėtyre fjalėve megjithatė duket se problematika e fundsezonit ka pėrfshirė edhe atė dhe kjo natyrisht qė do ta vėshtirėsojė edhe mė shumė ecurinė e kėtij ekipi.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA PRET EDHE DILAVER, MERKATOJA ENDE E HAPUR

Vllaznia e sezonit tĆ« ri Ć«shtĆ« shndĆ«rruar nĆ« njĆ« kantier ndĆ«rtimi. Prej saj janĆ« larguar …