Sunday , 29 November 2020

CUNGU NDRYSHON MENDJE, RIKTHEHET N STRVITJE

 

Dyshimet nse do t vazhdonte apo jo punn me ekipin e Vllaznis kan rn posht. Paraditen e sotme trajneri Armando Cungu sht paraqitur n fushn sportive Reshit Rusi dhe ka drejtuar seancn strvitore. I pranishm aty ka qen edhe drejtori sportiv Eugent Zeka, I cili sht par t diskutoj gjat me trajnerin.

Vazhdimi I puns nga ana e trajnerit aktual t kuqebluve sigurisht q sht nj lajm I mir sepse kuqeblut ndodhen n nj moment delikat t sezonit, pikrisht dy dit para ndeshjes s kthimit erekfinale t kups s shqipris me Teutn dhe po ashtu edhe para sfidave shum t vshtira q e presin ekipin n kampionat. Ndryshimi I mundshm I trajnerit do t krijonte jo pak probleme tek Vllaznia, ndonse administratori Gjyrezi n media sht shprehur I gatshm pr t gjetur zvendsuesin nse Cungu do largohej.

Gjithsesi, e rndsishme sht q ai ka vazhduar punn sot me ekipin. T mrkurn n Durrs Vllaznin e prt nj takim shum I vshtir dhe pr kt arsye, t gjitha palt duhet t punojn s bashku pr t arritur kt objektiv t par, kalimin n gjysmfinale njher.

Lexoni dhe kete

TË PREMTEN NË “LORO BORIÇI”, SHQIPËRI – QIPRO

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll për femra do të luajë të premten në stadiumin “Loro …