CUNGU: OBJEKTIVI I VLLAZNISĖ NĖ DURRĖS, VETĖM FITORJA

Mungesat qė do tė ketė Vllaznia nė takimin e nesėrm, nuk do tė ndikojnė nė objektivin e saj nė Durrės. Skuadra shkodrane do tė udhėtojė pėr t’u pėrballur me Teutėn vendase me objektivin e vetėm, marrjen e fitores. Kjo ėshtė deklarata e bėrė njė ditė para kėtij takimi nga trajneri Armando Cungu nė konferencėn pėr shtyp.

Ai gjithashtu ka kėrkuar se do tė kėrkojė nga skuadra tė tregojė tė njėjtin shpirt gare si ndaj Skėnderbeut.

Pėr takimin e sė dielės qė do tė luhet nė orėn 16.00 nė ”Niko Dovana”, tė pranishėm pritet tė jenė edhe njė numėr i konsiderueshėm titozėsh kuqeblu qė duan tė jenė njė mbėshtetje pėr ekipin e Vllaznisė pėr marrjen e njė tjetėr rezultati pozitiv.

Lexoni dhe kete

FSHB VENDOS: KAMPIONATI DO MBYLLET NƋ PARKET

NdonĆ«se gjysma e ekipeve pjesmarrĆ«se tĆ« kampionatit kombĆ«tar tĆ« basketbollit pĆ«r meshkuj kishin kĆ«rkuar qĆ« …