Monday , 25 January 2021

CUNGU PAS KTHIMIT NGA ULQINI. I KNAQUR ME PRKUSHTIMIN

Skuadra shkodrane sht kthyer nga Ulqini dhe nga dita e sotme ka nisur prgatitjet n fushn sportive Reshit Rusi. Trajneri Armando Cungu n nj prononcim pr mediat ka vlersuar angazhimin e futbollistve n strvitje gjat 10 ditve t qndrimit n Ulqin pavarsisht se gjrat sa i takojn strvitjes dhe miqsoreve, nuk kan shkuar ashtu si duhet.

 

Nga ana tjetr, i pyetur pr vazhdimin e sezonit, numri 1 i pankins s Vllaznis ka deklaruar se gjysma e dyt do t jet shum e vshtir.

Gjat 10 ditve t qndrimit n Mal t Zi, kuqeblut patn jo pak vshtirsi pr strvitje si pasoj e kushteve atmosferike megjithat stafi teknik sht munduar t bj m t mirn e mundshme pr ti dhn ngarkesat e duhura futbollistve.

Lexoni dhe kete

TË DIELËN NË “LORO BORIÇI”, VLLAZNIA – KASTRIOTI, BRDARIÇ & MARKU: DUHET KUJDES, NA DUHET TA FITOJMË KËTË NDESHJE

Kjo e shtunë do të mbetet gjatë në kujtesën e trajnerit të Vllaznisë Thomas Brdariç. …