Sunday , 29 November 2020

CUNGU: S’BRA PRESION PR T’U LARGUAR. DUAM MBSHTETJE

Tek Vllaznia rikthehet qetsia. Takimi i zhvilluar dy dit m par n Bashki, sht pasuar sot me nj konferenc pr shtyp t tre drejtuesve t klubit t stafit teknik. Administratori Gjyrezi, drejtori sportiv Zeka dhe trajneri Cungu kan qen para gazetarve pr t dhn mbi t gjitha besim pr t ardhmen. I pari q ka folur ka qen trajneri i cili fillimisht ka shpjeguar kontekstin e deklarats s tij q bri aq shum jehon dhe m pas, ka deklaruar edhe objektivin pr ndeshjen e nesrme me Teutn.

Edhe drejtori Zeka ka folur pr ann sportive ndrkoh q me interes ka qen edhe prononcimi i administratorit Gjyrezi i cili n fakt edhe ai, m shum sht ndalur tek skuadra duke shpresuar n kalimin e saj n katrshe t kups, ka ajo nuk e arrin prej vitesh.

N fakt, kjo sht ajo q duan t gjith shkodrant. Rezultate pozitive dhe jo zhurm mediatike dhe probleme n mes drejtuesve. Konferenca e sotme me siguri q do t jet nj tregues i garancis pr bashkpunimin n t ardhmen n mnyr q Vllaznia t arrij objektivat q ka.

Lexoni dhe kete

TË PREMTEN NË “LORO BORIÇI”, SHQIPËRI – QIPRO

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll për femra do të luajë të premten në stadiumin “Loro …